Nowy chodnik przy Wyszyńskiego 2

Chodnik na Wyszyńskiego

Wybudowany został nowy chodnik wzdłuż bloku przy ul. Wyszyńskiego 2, tj. ciągu pieszego, którym codziennie mnóstwo turkowan zmierza do i z pracy lub szkoły.

Pomysł budowy nowego chodnika przy ul. Wyszyńskiego 2 został w ubiegłym roku zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Miasta Turek i w głosowaniu zyskał poparcie 908 mieszkańców Turku. To pozwoliło na jego realizację w tym roku.

Prace rozpoczęły się dwa miesiące temu, natomiast przed kilkoma dniami odbył się odbiór inwestycji. Wykonawcą była firma RM Beton z Dzierżąznej. Do zadań wykonawcy należał m.in. demontaż starego chodnika oraz elementów betonowych dawnego ciągu komunikacyjnego, korytowanie terenu pod nowy chodnik, wykonanie podbudowy, ułożenie nowych krawężników betonowych oraz ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm.
Nowych chodnik ma szerokość 2,2 m i długość 97 m. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 47.800 zł.

źródło: miastoturek.pl

Brudzew: Ewa nie tylko gotuje, czyli spotkanie z E...
Uwaga! Utrudnienia w ruchu drogowym 11 listopada

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.