Nowy dzień, nowy rekord. Tak wielu zarażonych w powiecie jeszcze nie było

Koronawirus

Każdego dnia służby Wojewody Wielkopolskiego przedstawiają informacje na temat nowych zachorowań na koronawirusa. Według raportu z niedzieli, 25 października, w powiecie tureckim pobity został dzienny dobowy przyrost zakażeń SARS-CoV-19. Minionej doby odnotowano aż 65 nowych przypadków.

W województwie wielkopolskim stwierdzono kolejnych 851 osób zarażonych koronawirusem. Najwięcej przypadków potwierdzono w Poznaniu i powiecie poznańskim (331 osób), w powiecie ostrowskim (80 osób), w powiecie gostyńskim (67 osób) oraz w powiecie tureckim (65 osób). Przez ostatnie 24 godziny w Wielkopolsce na COVID-19 zmarło 16 osób.

Z naszego powiatu z 65 osób z wykrytym koronawirusem 56 z nich przebywa w izolacji domowej, a dwie w izolatorium w hotelu Ikar w Poznaniu. Sześciu pacjentów jest hospitalizowanych, w tym cztery osoby w szpitalu z Turku. Jest to największy dobowy przyrost zachorowań w powiecie od czasu wybuchu pandemii. Gdyby cała Polska nie była by objęta czerwoną strefą, prawdopodobnie z taką ilością zachorowań powiat turecki znalazłby się w niej.
Dotychczas SANEPID w Turku potwierdził 586 przypadków zachorowań na COVID-19 w Turku i okolicach.

Wyleczono 457 osób, a 13 osób zmarło. Planując w najbliższym tygodniu wizyty na cmentarzach pamiętajmy o przestrzegani zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
„Oszukujecie nas”, czyli samochodowa pielgrzymka d...
Dziś śpimy godzinę dłużej. Przechodzimy na czas zi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Ja w niedziela, 25 październik 2020 19:11

...no i wszystkich zarażonych do Kacperka zawieźć...
a znając życie za chwile własnie mieszkańców naszego powiatu nie będzie gdzie leczyć...
także Panie Drzewiecki zanim zaczniesz tańczyć jak Ci karzą to lepiej radziłbym pomyśleć...


...no i wszystkich zarażonych do Kacperka zawieźć... a znając życie za chwile własnie mieszkańców naszego powiatu nie będzie gdzie leczyć... także Panie Drzewiecki zanim zaczniesz tańczyć jak Ci karzą to lepiej radziłbym pomyśleć...
Gość - Pit w niedziela, 25 październik 2020 20:22

Kwestia czasu jak oddzialy niecovidove w naszym szpitalu zostana zamknietem z povodu covid. Ciekawe o co beda wtedy apelowac "włodarze". Perspektywicznie jednoimienny lepszy.

Kwestia czasu jak oddzialy niecovidove w naszym szpitalu zostana zamknietem z povodu covid. Ciekawe o co beda wtedy apelowac "włodarze". Perspektywicznie jednoimienny lepszy.
Gość - gosc w niedziela, 25 październik 2020 19:25

Ale bredzisz

Ale bredzisz:D
Gość
środa, 25 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.