Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Nowy obiekt typu street workout już niebawem powstanie we Władysławowie.

Nowy obiekt typu street workout już niebawem powstanie we Władysławowie.
Blisko 60 tys. zł. pozyskała gmina Władysławów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na budowę obiektu typu street workout. Inwestycja powstanie tuż obok kompleksu „Orlik”. 
Gmina Władysławów złożyła do Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. wniosek o przyznanie pomocy na realizację zadania pn. ,,Montaż zestawu sprawnościowego typu Street workout we Władysławowie”. Na inwestycję samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 59.882,00 zł. Już zestaw urządzeń pojawi się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego ,,Orlik” we Władysławowie, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Gminnego. Takie położenie obiektu zachęci dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu.
 
Street workout jest to forma ćwiczeń łącząca elementy gimnastyki i parkouru. Trening na zestawie sprawnościowym typu Street workout jest dostosowany do każdego z wykorzystaniem własnej masy ciała z pomocą ławek czy też drążków. Kluczowymi elementami w Street workout są: pompki, stanie na rękach, podciągnięcia, zwisy oraz różne ich kombinacje. Street workout to świetna forma treningu, która może być treningiem samym w sobie lub wspomagać inne sporty. Jego wszechstronność pomaga również w osiągnięciu umiejętności fizycznych, które nie są specyficzne dla żadnego pojedynczego sportu. 
 
Projekt budowlany zakłada utworzenie zestawu sprawnościowego (urządzenia małej architektury) na nawierzchni piaskowej, składającego się z urządzeń typu drążki, poręcze, ławki i liny. Głównym założeniem przy doborze urządzeń była ich wielofunkcyjność polegająca na umożliwieniu wykonywania jak największej liczby różnorodnych aktywności oraz możliwość wykorzystania ich przez większą liczbę użytkowników w jednym momencie, co sprzyja integracji i uczy współdziałania.
 
Fot. istock
Zostań świętym Mikołajem i spełniaj marzenia najmł...
Druhowie odpowiadają: OSP Turek nigdy nie dostała ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.