Nowy zarząd powiatu ze starostą Kałużnym na czele

Dariusz Kałużny

Dariusz Kałużny (PiS) został jednogłośnie wybrany na starostę powiatu tureckiego. Jego zastępcą będzie Władysław Karski (Niezależni).

- To naprawdę duży kredyt zaufania, za który serdecznie państwu dziękuję - powiedział Dariusz Kałużny tuż po ogłoszeniu wyników głosowania radnych.
 
Radni nie mieli jednak wątpliwości, że to właśnie on powinien zostać starostą powiatu tureckiego. Wszyscy - bez wyjątku oddali swój głos na Dariusza Kałużnego, który w ubiegłej kadencji pełnił funkcję wicestarosty.
 
Głosy podzieliły się natomiast przy kandydaturze Władysława Karskiego na wicestarostę. Za jego osobą zagłosowało 18 radnych, dwóch było przeciwnych, a jeden wstrzymał się od głosu. Nowo wybranym pogratulował także poseł Ryszard Bartosik.
 
- Chciałbym życzyć, aby w tej kadencji wiodło się w powiecie tureckim jak najlepiej, ale przede wszystkim mieszkańcom, żebyście państwo służyli jak najlepiej mieszkańcom.
 
Poseł życzył wszystkim radnym i nowym starostom, aby praca na rzecz mieszkańców sprawiała satysfakcję, bo praca na rzecz mieszkańców to radość, ale też obowiązek.

W dalszej kolejności wybrano trzech członków zarządu powiatu tureckiego. Decyzją większości radnych zasiadać w nim będą Bohdan Radecki, Andrzej Wojtkowiak oraz Ryszard Papierkowski.

 

Dobra: Trwają w zgodzie i miłości od pół wieku
„Mieszkańcy Turku dla mnie byli, są i będą najważn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.