O bezpieczeństwie i profilaktyce w Starostwie Powiatowym

Powiat Turecki

We wtorek, 27 września w Sali im. "Solidarności” Starostwa Powiatowego w Turku odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podczas obrad omówiono następujące tematy dotyczące:
- stanu bezpieczeństwa w porządku publicznego na terenie powiatu tureckiego,
- informacji o stanie bezpieczeństwa powiatu tureckiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej,
- informacji o stanie sanitarnym i sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie,
-„Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2020 – 2025” (w zakresie: bezpieczeństwa w ruchu drogowym (promowanie elementów odblaskowych dla pieszych i rowerzystów, prowadzenia działań na rzecz poprawy stanu technicznego dróg i poboczy na terenie powiatu, monitorowania i kontroli przewozu przez teren powiatu materiałów niebezpiecznych), a także w zakresie prowadzenia działań opiekuńczo – wychowawczych i terapeutycznych, propagowania zdrowego stylu życia, realizacji programów profilaktycznych, bezpieczeństwa w sieci dzieci i młodzieży),
- bezpieczeństwa sanitarno – epidemiologicznego w obszarze nadzoru nad przestrzeganiem norm jakości wody przeznaczonej do spożycia.

W związku z akcją społeczną zwiększającą świadomości bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, której inicjatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Turku, starosta turecki Dariusz Kałużny, wicestarosta Władysław Karski wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Jan Smak przekazali na ręce Komendanta Powiatowej Policji w Turku insp. Michała Grzelaka oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Piotra Pietruchy kamizelki i breloki odblaskowe.

Akcja Policji odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 października.

Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Bądźmy odpowiedzialni - nośmy odblaski!

 

Szalona noc w turkowskiej bibliotece
Tuliszków: Umowa na pokrycie części kosztów zakupu...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - CBOSik w środa, 28 września 2022 09:13

Sondaże są bezlitosne dla Władka i Kałużnego z PiS .Breloczki nie pomogą.

Sondaże są bezlitosne dla Władka i Kałużnego z PiS .Breloczki nie pomogą.
Gość - Gosc w środa, 28 września 2022 07:15

Znowu lansik

Znowu lansik:D
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.