O Nowej Piątce PiS i finansowaniu kół gospodyń wiejskich podczas konferencji posła Bartosika

Koonferencja PiS

Podczas ostatniej konferencji zwołanej przez posła Ryszarda Bartosika poruszone został temat Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości oraz ustawy dotyczącej pomocy finansowej dla kół gospodyń wiejskich.

Dla przypomnienia pięć punktów, które zrealizować chce obecny rząd to wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach. Poseł omówił po krótce założenia partii rządzącej, a następnie głos zabrał kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jan Smak. Poinformował on, na co można przeznaczyć pomoc finansową i dodał, że wszystkie podejmowane działania muszą być odpowiednio udokumentowane.

-Jest to szeroka możliwość rozwoju kół gospodyń wiejskich ponieważ w świetle ustawy mogą prowadzić działalność gospodarczą. Jeśli wszystko będzie dobrze zorganizowane można taką działalność prowadzić, można się zrzeszać w większe koła regionalne- informował Jan Smak.

Dodał również, że na terenie powiatu tureckiego zarejestrowano 39 kół gospodyń wiejskich. Do tej pory w ramach pomocy wydatkowano 134 tys.zł.

Dobrą wiadomością podzielił się również uczestniczący w konferencji starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny o czym pisaliśmy TUTAJ
 
Uwaga na połączenia telefoniczne z egzotycznych kr...
Mieszkanka powiatu tureckiego oszukana na kwotę po...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.