Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: O obniżeniu stawek vat i planie energetycznym podczas konferencji PSL

Konferencja PSL

-Nasz kandydat na prezydenta to Władysław Kosiniak - Kamysz. Dzisiaj chcemy poświęcić czas na zaprezentowanie pomysłów naszego kandydata. Jak sprawić, by się dobrze rozwijać dzięki dobrym pomysłom, dobremu prezydentowi- mówił prezes zarządu PSL Powiatu Tureckiego Mariusz Seńko podczas konferencji, która odbyła się 23 czerwca.

Obniżyć stawki vat
W spotkaniu udział wzięli członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu tureckiego oraz poseł Jacek Tomczak.

-Chcieliśmy powiedzieć o bardzo ważnym projekcie ustawy, który wczoraj został zgłoszony przez Władysława Kosiniaka- Kamysza i Klub Parlamentarny PSL Kukiz Koalicja Polska. Na tej ostatniej prostej zgłaszamy ogromnie ważną inicjatywę ustawy dotyczącą obniżenia stawek vat z 8% do 5% i z 23% do 15%- mówił poseł dodając, że polska gospodarka cały czas znajduje się w złym stanie, a bezpośrednią przyczyną nie tylko pandemia, ale też zamknięcie gospodarki przez rząd.

Jak powiedział Jacek Tomczak dotychczas zastosowane środki nie do końca spełniają swoje oczekiwania i dzisiaj wiele rządów przygotowuje nowe instrumenty mające ożywić gospodarkę. Trwa również dyskusja na temat obniżki stawek vatu.

-Do tego przygotowują się między innymi Niemcy, które od 1 lipca do końca roku wprowadzają obniżkę vatu z 19% do 16% i 7% do 5%. Wprowadza tę obniżkę także Portugalia, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, a także Austria. Te wyzwania gospodarcze, przed którymi stoi Wielkopolska Wschodnia i cała Polska wymagają nowoczesnych i ambitnych narzędzi. Dlatego wprowadzamy do dyskusji poważny projekt ustawy obniżający vat. Ma to spowodować przede wszystkim ulżenie polskim przedsiębiorcom, obniżenie obciążeń podatkowych i ma się stać kołem zamachowym naszej gospodarki, która cały czas znajduje się w kryzysie. Dzisiaj spadają obciążenia podatkowe. Dlaczego? Po pierwsze bo gospodarka nie działa, po drugie są one zbyt wysokie. Trzymanie ich na tym poziomie nie ma żadnego sensu ponieważ te wpływy nie będą takie, więc obniżenie tych podatków wpłynie na zwiększenie podaży usług, zmniejszenie cen- mówił Jacek Tomczak.

Propozycją jest więc, by od 1 lipca do końca roku wprowadzić radykalne obniżenie vatu, aby pojawił się impuls gospodarczy.

Plan energetyczny dla Wielkopolski Wschodniej
-Gospodarka się zmienia we Wschodniej Wielkopolsce. Odchodzimy od węgla, nie jest to nasz wybór tylko jest to konieczność w związku z wyczerpaniem się zasobów. Nasz kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak- Kamysz wskazuje w tym kierunku pewne działania- mówił Mariusz Seńko.

Poinformował, że według założeń kandydata do 2040 roku mix energetyczny byłby dopuszczalny. Mowa tu zarówno o udziale węgla, ale również w 50% udziale odnawialnych źródeł energii.

-Powiat Turecki zabiega o inwestorów strategicznych. Gdyby tego inwestora strategicznego udało się pozyskać czy to właśnie w postacie producenta energii elektrycznej to dobrze by było, żeby był oprócz tego jakiś offset, czyli nie tylko posadowienie elektrowni która będzie produkowała prąd w oparciu o gaz, ale powiązanie lokowania tego inwestora również z produkcją komponentów do produkcji tych elektrowni wiatrowych czy innych źródeł energii- mówił prezes lokalnych struktur PSL.

Jak poinformował Władysław Kosiniak - Kamysz zna sytuację i będzie zabiegał, by na nasz teren trafiły właściwe inwestycje, a problem z którym boryka się Wielkopolska Wschodnia właściwie przedstawiony.


Brudzew: Dochody na szóstkę, wydatki na piątkę. Wó...
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Tureckiego!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.