O problemach, wątpliwościach i sukcesach- półroczna praca Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym podsumowana

Spotkanie w Starostwie Powiatowym

O problemach, wątpliwościach oraz sukcesach rozmawiali wczoraj tj. 21 października uczestnicy spotkania podsumowującego sześciomiesięczną pracę Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który działa między innymi w Turku.

W spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Turku udział wzięli starosta turecki Dariusz Kałużny oraz pracownicy socjalni, straż gminna, policja, nauczyciele, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, kuratorzy sądowi, radni, przedstawiciele służb zdrowia.

Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia bezpłatną pomoc prawną, psychologiczną, mediację, pomoc terapeutyczną oraz psychiatryczną. Warto nadmienić, że osobom pokrzywdzonym przestępstwem zwracane są koszty dojazdu środkami komunikacji do Punktów Pomocy, które mieszczą się w Koninie, Kazimierzu Biskupim, Kole, Słupcy i Turku, koszty schronienia, dofinansowanie do zakupu żywności, szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz wyjazd małoletniego na krótki wypoczynek. W tym roku było to 12 młodych osób z terenu Wielkopolski.

-Do tej pory udzieliliśmy pomocy i wsparcia prawie 150 osobom, a z powiatu tureckiego czy z miasta Turku było to do tej pory od lutego było to 15 osób. Z tego 3 osoby zgłosiły się w sytuacji niealimentacyjnej, czyli osoba zobowiązania do płacenia alimentów uporczywie ich nie płaciła, 9 osób było z przemocy w rodzinie- procedury niebieskiej karty, 1 osoba zgłosiła oszustwo- wyłudzenie pieniędzy, 1 osoba uszkodzenie mienia i dwie osoby zgłosiły się na mediację- mówiła podczas spotkania prezes Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich Anna Lewandowska.

Należy dodać, iż Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich z Konina realizuje w latach 2019 – 2021 projekt współfinansowany przez Ministra Sprawiedliwości pt. „Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym oraz świadkom”.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i uzyskać odpowiedzi na pytania bądź wątpliwości.
Wielki dzień w historii powiatu. Umowa na budowę Z...
Weź udział w Marszu Niepodległości

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 25 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.