O przyszłości Wielkopolski Wschodniej w Bełchatowie

Spotkanie Wielkopolska Wschodnia

Połączonymi siłami Starosty Bełchatowskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, w tym Pełnomocnika Marszałka ds. Sprawiedliwej Transformacji Regionu Bełchatowskiego oraz Porozumienia „Bełchatów-Kleszczów Razem Możemy Więcej” zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Wielkopolski Wschodniej.

W spotkaniu w Bełchatowie uczestniczyli między innymi przedstawiciele z gminy Przykona oraz Miasta Turku. Zasadniczym tematem spotkania była transformacja, która zachodzi w naszym regionie.

W wydarzeniu udział brali zaproszeni goście z Wielkopolski Wschodniej dzieląc się doświadczeniami przygotowującymi do procesu transformacji w związku z zamykaniem kopalni węgla brunatnego ("Adamów", "Konin").

W spotkaniu brał udział między innymi Maciej Sytek, oraz przedstawiciele samorządów lokalnych z subregionu konińskiego - Miasta Konina, Miasta Turek, Gminy i Miasta Kleczew oraz Gminy Przykona.

W trakcie wizyty przedstawiciele z Wielkopolski Wschodniej podzielili się własnymi doświadczeniami w ramach prac nad łagodzeniem skutków odchodzenia od węgla oraz zapoznali się z podejmowanymi działaniami w ramach transformacji Regionu Bełchatowskiego.


Aby segregacja była łatwiejsza
Wyczaruj magię świat z Mrówką

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - sławek w niedziela, 21 listopada 2021 13:39

Był tam Antosik, to chyba coś konkretnego powiedział ?

Był tam Antosik, to chyba coś konkretnego powiedział ?
Gość - iBurek w niedziela, 21 listopada 2021 17:31

Tak. Na pewno powiedział ,że jak jest zima to musi być zimnoMnie chodzi o konkretne decyzje dla mieszkańców czyli jego i reszty politykierów pracodawców a nie pierdu pierdu przy kawce.

Tak. Na pewno powiedział ,że jak jest zima to musi być zimno;)Mnie chodzi o konkretne decyzje dla mieszkańców czyli jego i reszty politykierów pracodawców a nie pierdu pierdu przy kawce.
Gość - iBurek w sobota, 20 listopada 2021 21:13

Zero konkretów czyli normalne pierdu pierdu na koszt podatnika?

Zero konkretów czyli normalne pierdu pierdu na koszt podatnika?
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.