Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

O tym, jak uratować komuś życie

Szkolenie z pierwszej pomocy

O tym jak uratować komuś życie dowiedzieli się uczestnicy spotkania zorganizowanego 8 czerwca w sali OSP w Turku. Z całą pewnością nabyte umiejętności pomogą młodym ratownikom w sytuacji, gdy zagrożone będzie życie ludzkie.

W szkoleniu zorganizowanym przez w Fundację Złota Godzina oraz OSP Turek uczestniczyło 82 osoby. Byli to w większości młodzi ludzie, którym nie jest obojętny los innych. Ośmiu ratowników medycznych i trzech ratowników KPP przekazywało wiedzę oraz umiejętności w poszczególnych stanowiskach.

Chętni dowiedzieli się wszystkiego o ogólnych zasadach udzielania pierwszej pomocy, wezwaniu służb medycznych oraz o tym, jak postąpić w przypadku obrażeń ciała. Przedmiotem spotkania były między innymi RKO z użyciem AED, jednostki chorobowe czy wyposażenie apteczek pierwszej pomocy. Istotna była nauka dotycząca pozycji ratowniczych oraz postępowania w razie zagrożenia życia dziecka.

Uczestnicy szkolenia otrzymali podziękowania od organizatorów przedsięwzięcia oraz przedstawicieli samorządu powiatu tureckiego.

 

Władysławów: Przed wakacjami Festyn w Wyszynie ma...
Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.