Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

O wsparciu na inwestycje z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dyskutowali w ZST

Konferencja dla przedsiębiorców Turek

„Wsparcie Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Poddziałania 1.5.2” to temat spotkania, które odbyło się dzisiaj tj. 22 sierpnia w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Przedsiębiorcy mieli okazję dowiedzieć się jakie są możliwości składania wniosków i omówić zasady wsparcia na wysoko innowacyjne projekty.

Przedsiębiorcy z terenu powiatu tureckiego wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, Starostę Tureckiego oraz Burmistrza Miasta Turku.

W auli Zespołu Szkół Technicznych omówione zostały zasady wsparcia w ramach poddziałań takich, jak „wzmocnienie konkurencyjności kluczowych obszarów gospodarki regionu”, „poprawa jakości usług na rzecz inkubacji przedsiębiorstw” oraz „inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego- Małe Kina”.

Gościem honorowym był Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek.

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak składać wnioski i na jakich zasadach oraz jakie w chwili obecnej są możliwości dla przedsiębiorców. Każdy mógł również zadać pytanie w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Temat wielkopolski wschodniej oraz problemów na tym właśnie terenie poruszył Starosta Turecki Mariusz Seńko oraz Maciej Sytek.

-Duże wsparcie dostanie się, jeśli ma się powyżej 75 % średniej europejskiej. Dolnośląskie ma 76 % a my mamy 74,92% i najprawdopodobniej dostaniemy największą pomoc regionalną. Jeżeli my będziemy w platformie węglowej, to pieniądze z tej platformy będą mogły iść tylko tu- mówił Maciej Sytek.

Jak powiedział Mariusz Seńko w wielu regionach wsparcie finansowe jest o wiele większy niż na terenie wielkopolski wschodniej.

-Nasza prośba, by zwrócić szczególną uwagę w tej strategii przyszłej i w tych środkach, które się pojawią, żeby ten teren został w jakiś sposób preferowany- mówił starosta.

Jak dodał konieczne jest podjęcie działań dzięki którym młodzi ludzie znajdą będą chcieli zostać na terenach o których mowa.

-Wielkopolska nie jest strukturalnie jednorodna i jednak mamy duże, określone problemy, a szczególnie ta wschodnia wielkopolska przy transformacji, która nas dotknie mocno. Środki są więc konieczne. Wiemy jaka jest demografia. Żeby firmy mogły się dalej rozwijać będzie to konieczne. By nasi przedsiębiorcy ze wschodniej wielkopolski mogli konkurować to muszą też dostać wsparcie- podsumował Mariusz Seńko.
 
Wspólnie z wolontariuszami przeganiali nudę przy S...
Wideo: Zapalił się budynek gospodarczy w Chrząblic...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.