O wypłacie dyrektora SP ZOZ i unieważnieniu konkursu na sesji Rady Powiatu

Krzysztof Sobczak

Pytania o to, co było podstawą wniosku o unieważnienie konkursu na dyrektora SP ZOZ w Turku i ile wynosi wynagrodzenie szefa turkowskiego szpitala padły podczas czwartkowej (25 kwietnia) sesji Rady Powiatu.

Po konkursie na dyrektora SP ZOZ w Turku wpłynął wniosek o stwierdzenie jego nieważności. O to, jaka była podstawa do jego złożenia dopytywał podczas sesji radny Mariusz Seńko.

- Powiedzieć należy z całą stanowczością, że jeden z kandydatów przystępując do tego konkursu nie złożył wszystkich wymaganych dokumentów formalnych i z tego powodu komisja nie mogła inaczej zdecydować, jak tylko taką ofertę odrzucić. Nie był to oryginał informacji z Krajowego Rejestru Karnego, a regulamin tego konkursu wyraźnie wskazuje, że taka informacja musi być załączona i nie ma tam mowy o kserokopii takiej informacji. To był podstawowy i jedyny powód odrzucenia kandydatury. W przypadku pozostałych kandydatów dokumenty te zostały złożone w oryginałach i nie było z tym problemu - wyjaśniał mecenas Przemysław Jandy.

Drugą kwestią, jaką podniósł Mariusz Seńko było nawiązanie stosunku pracy z dyrektorem SP ZOZ Krzysztofem Sobczakiem.

- Czy możemy poznać kwotę na jaką została zawarta umowa, jakie wynagrodzenie będzie otrzymywał dyrektor SP ZOZ w Turku - pytał radny.

Radca prawny, Przemysław Jandy odpowiedział, że kwota ta jest wpisana w uchwałę o powołaniu dyrektora i wynosi 11 600 zł miesięcznie.

Wizyta Laureatów Powiatowych Eliminacji OTWP
Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego w Turku poż...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w wtorek, 30 kwietnia 2019 17:57

Rozumiem, że Sobczak podjął się misji "ratowania" szpitala w ramach misji i dla idei, co w partii rządzącej jest bardzo popularne. A te śmieszne ponad 11 tysięcy miesięcznie to tylko na kawę wystarczy

Rozumiem, że Sobczak podjął się misji "ratowania" szpitala w ramach misji i dla idei, co w partii rządzącej jest bardzo popularne. A te śmieszne ponad 11 tysięcy miesięcznie to tylko na kawę wystarczy:D
Gość
czwartek, 07 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.