Obchody Święta Niepodległości w Powiecie Tureckim

11 listopada

11 listopada obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kraj po 123 latach zaborów odzyskał wolność. To właśnie za nią możemy dziękować i okazać nasz patriotyzm. W całym kraju zawisną biało-czerwone flagi, a niemal w każdych miastach oddany zostanie hołd wszystkim, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

Powiat Turecki i Gmina Turek

Przed nami tradycyjne Biegi Niepodległości, uroczyste obchody święta, a także oddanie do użytku nowo wybudowanej bieżni lekkoatletycznej. O szczegółach niniejszego wydarzenia przeczytać możemy TUTAJ

Miasto Turek

O obchodach Święta Niepodległości na terenie naszego miasta można przeczytać TUTAJ

Malanów

Obchody 11 listopada w Malanowie rozpoczną się od mszy świętej za Ojczyznę. Zaraz po niej zorganizowano akademię z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 11.20 odbędzie się przemarsz pod pomnik „Walczącym o wolność Ojczyzny”. Na zakończenie zaplanowano okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Kawęczyn

Święto Niepodległości na terenie gminy Kawęczyn odbędzie się w Tokarach Pierwszych oraz Kowalach Pańskich.

W Tokarach Pierwszych o godzinie 9.15 odbędzie się zbiórka na skwerze 650-lecia Tokar, a następnie nastąpi przemarsz do kościoła parafialnego pw.Św. Andrzeja Apostoła w Tokarach Pierwszych. Msza Święta w intencji Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 10.00.

W Kowalach Pańskich msza święta w kościele pw. Siedmiu Boleści NMP odbędzie się o 11.30. Godzinę później nastąpi złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą na placu przy kościele.

Tuliszków

Święto Niepodległości w Tuliszkowie rozpocznie o godzinie 9.20 msza święta w kościele parafialnym. Na Placu Wolności zorganizowany będzie Apel Poległych z udziałem mieszkańców, duchowieństwa, władz samorządowych, druhów strażaków, pocztów sztandarowych i delegacji uczniów SP w Tuliszkowie. Przed zebranymi wystąpią również Zespół Seniorów Jesień oraz Studio Piosenki MGOK.

Dzień później, 12 listopada wszystkich chętnych zapraszamy na koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego, który rozpocznie się o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej w Tuliszkowie. Utwory znanego artysty wykona Kasztelan Band Project.

Przykona

Wójt Gminy Przykona oraz Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które będą miały miejsce w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie.

O godzinie 11.20 nastąpi złożenie kwiatów pod obeliskiem, a chwilę msza święta dziękczynna za Ojczyznę. Na godzinę 12.30 zaplanowano występ okolicznościowy Orkiestry Dętej oraz Studia Piosenki CKBP.

Brudzew

O godzinie 9.45 pod Obeliskiem Powstańców Styczniowych w Lesie Sacalskim odbędzie się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Koźminie pod Obeliskiem Powstańców Styczniowych. O 11.10 nastąpi złożenie kwiatów przez delegacja, a następnie koncert Orkiestry Dętej OSP Brudzew działającej przy GOK „Wozownia”.

Władysławów

O 11.45 odbędzie się zbiórka uczestników uroczystości przed Urzędem Gminy, a następnie msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw.św.Michała Archanioła w Russocicach. Uroczystości pod pomnikiem „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…” rozpocznie się o godzinie 12.00, a o 13.00 nastąpi otwarcie w Gminnym Ośrodku Kultury wystawy biograficznej przygotowanej przez Oddział Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku „Józef Haller (1873-1960)”.

Również we Władysławowie nastąpi uroczyste odsłonięcie historycznego muralu „Mur, ale historia wojska polskiego” powstałego w ramach konkursu ministra obrony narodowej. Wydarzenie będzie miało miejsce przez budynkiem Szkoły Podstawowej im.ks.Jana Twardowskiego we Władysławowie.

Obchody gminne zakończą się o godzinie 16.00 w Sali Domu Parafialnego w Russocicach, gdzie odbędzie się koncert Poznańskich Słowików.


11 listopada - Turek – utrudnienia w ruchu
Tuliszków: Gminny Konkurs Recytatorski z okazji Na...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - kobieta 25 lat w wtorek, 08 listopada 2022 10:19

Najważniejsza jest msza potem można dawać w szyję ile wlezie .Wiem z dobrego źródła.

Najważniejsza jest msza potem można dawać w szyję ile wlezie .Wiem z dobrego źródła.
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.