Obrady Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Obrady Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dzisiaj, tj. 1 października, odbyła się wideokonferencja pod przewodnictwem Starosty Tureckiego z udziałem Wicestarosty Władysława Karskiego, Dyrektor Sanepidu w Turku Katarzyny Wysockiej, Dyrektora SP ZOZ w Turku Krzysztofa Sobczaka, Komendantów Powiatowych PSP oraz KPP w Turku oraz burmistrzów i wójtów z terenu Powiatu Tureckiego.

W związku ze wzrostem zachorowań w Polsce na koronawirusa oraz potwierdzeniem dodatniego wyniku badania na obecność koronawirusa u pracownika jednego z Wydziałów Starostwa Powiatowego w Turku, uczestnicy wideokonferencji omówili aktualną sytuację epidemiologiczną w Powiecie Tureckim.

Starosta Turecki poinformował o podjętych działaniach oraz procedurach dot. wprowadzania dodatkowych obostrzeń i środków ostrożności w zakresie zminimalizowania skutków COVID-19 w Starostwie Powiatowym w Turku.

Podczas wideospotkania Starosta ponownie zaapelował do włodarzy gmin Powiatu Tureckiego o stały kontakt z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego i ciągłe komunikowanie mieszkańców o przestrzeganiu reżimu sanitarnego na okoliczność występowania COVID -19 oraz bezwzględne stosowanie się do obostrzeń (m.in. noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk, zachowywanie dystansu).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, Starosta Turecki ponawia prośbę do Mieszkańców Powiatu Tureckiego, aby ograniczyli wizyty w urzędach. Uprasza się też osoby z objawami przeziębienia lub grypy o pozostawanie w domach.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje obecną sytuację i podejmuje natychmiastowe działania w celu zminimalizowania skutków koronawirusa.

źródło:powiat.turek.pl

 

Uhonorowanie bohaterskich postaw w PSP Turek
Tuliszków: Burmistrz niedopuszczony do głosu. Krzy...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - zwis na PiS w piątek, 02 październik 2020 10:52

Ciekawe co czuje taki kałużny ,którego przełożony niejaki morawiecki z PiS to kłamca ,który mówił ,''wirus w odwrocie nie ma co się go bać''

Ciekawe co czuje taki kałużny ,którego przełożony niejaki morawiecki z PiS to kłamca ,który mówił ,''wirus w odwrocie nie ma co się go bać''
Gość - Gosc w piątek, 02 październik 2020 07:18

O już nikt nie musi się bać, zebrał się zespół kryzysowy, jak wirus zobaczy w akcji naszych starostów to na pewno czmychnir.

O już nikt nie musi się bać, zebrał się zespół kryzysowy, jak wirus zobaczy w akcji naszych starostów to na pewno czmychnir.:D
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.