Od 1 kwietnia można składać deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami

odpady

Od 1 kwietnia 2021 roku w Turku obowiązuje nowa metoda ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zależna od ilość zużytej wody.

W związku z tym właściciele nieruchomości zamieszkałych zobowiązani są do złożenia nowej deklaracji, na podstawie której zostanie naliczona miesięczna opłata. Deklarację można w wersji elektronicznej pobrać ze strony internetowej www.bip.miastoturek.pl lub w wersji papierowej w holu Urzędu Miejskiego w Turku przy ulicy Kaliskiej 59. Deklaracje zobowiązani są złożyć wszyscy właściciele i zarządcy nieruchomości zamieszkałych.

Do deklaracji należy dołączyć informację o średnim zużyciu wody, otrzymaną z PGKiM lub kserokopię faktur za zużycie wody z nieruchomości z ostatniego roku kalendarzowego poprzedzającego złożenie deklaracji (za okres od 1 stycznia do 31 grudnia), bądź informację od dostawcy wody o jej zużyciu z danej nieruchomości we wskazanym okresie. W przypadku, gdy nieruchomość nie była zamieszkała przez okres całego ostatniego roku kalendarzowego, do deklaracji należy złożyć kserokopię faktur za zużycie wody z nieruchomości za cały okres, w którym nieruchomość była zamieszkała, nie krótszy jednak niż 3 miesiące lub informację od dostawcy wody o zużyciu wody z danej nieruchomości we wskazanym okresie.

Od całego zużycia wody można odjąć wskazanie podlicznika dotyczące:

a) wody bezpowrotnie zużytej w okresie przyjętym do wyliczenia np. wody z licznika ogrodowego,

b) wody zużytej poza częścią zamieszkałą nieruchomości,

c) wycieku wody spowodowanego np. awarią.

Właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujący bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym są zwolnieni z części opłaty. Wysokość zwolnienia wynosi 0,50 zł za 1 m3 zużytej wody.

Instrukcja wypełniania deklaracji znajduje się tutaj: Jak_wypełnić_deklarację_o_wysokości_opłaty_za_gospodarowanie_odpadami.pdf

Deklarację należy składać od 1 kwietnia 2021 r. do 14 maja 2021 r.:

- bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Turku,

- przesyłając pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Turku, ul. Kaliska 59,

- przez ePUAP. W przypadku elektronicznego przesłania deklaracji należy ją podpisać bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu lub profilem zaufanym.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 63 289 61 76/79.

źródło: miastoturek.pl

Konkurs wielkanocny zakończony
Państwowa Inspekcja Sanitarna apeluje! Bądź odpowi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.