Od dziś droższy przejazd autostradą A2

Autostrada A2

Marzec przynosi zmiany w opłatach za przejazd autostradą A2. Powodem wzrostu cen ma być planowana rozbudowa infrastruktury, a także wprowadzenie nowego systemu elektronicznego poboru opłat.

Nowe stawki obowiązują od dziś, od godz. 6.00 na trasie pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem i obejmują wszystkie kategorie pojazdów. Za przejazd samochodem osobym bądź motocyklem przez każdy z trzech odcinków o długości 50 km zapłacić trzeba będzie 22 złote, czyli o dwa złote więcej niż dotychczas. Przejazd z Wrześni do Słupcy kosztuje od dziś 9 zł (dotychczas było to 8 zł).

Spółka Autostrada Wielkopolska tłumaczy wzrost cen koniecznością ustalania opłat w oparciu o realne koszty utrzymania autostrady, obsługi kredytów oraz wieloletni plan remontowy i inwestycyjny.

Dodatkowo jeszcze w tym roku na A2 ma pojawić się videotolling, czyli ektroniczny system poboru opłat na bramkach przy zastosowaniu odczytu tablic rejestracyjnych.

Brudzew: Energia i doświadczenie - OSP Chrząblice...
Kasztelan Band (niezwykły) Project z Tuliszkowa na...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.