Od lipca nowi księża w Russocicach, Tuliszkowie i Uniejowie

ksiądz

Kończący swoją posługę biskupią Wiesław Mering w ostatnim dniu sprawowania funkcji administratora apostolskiego diecezji włocławskiej podjął decyzje związane z przeniesieniem księży między różnymi parafiami.

Nowi duchowni zawitają m.in. do Russocic, Tuliszkowa, a także do sąsiadującego z powiatem tureckim Uniejowa.
Tradycyjnie w czerwcu Kuria Włocławska publikuje zmiany personalne, które dotyczą księży proboszczów i wikariuszy z terenu diecezji. W tym roku – ze względu na zmianę osoby biskupa ordynariusza – zostały one przedstawione już w niedzielę 6 czerwca, a nie tak jak dotychczas bywało w ostatnim tygodniu tego miesiąca.

- W ostatnim dniu posługi w funkcji administratora apostolskiego diecezji włocławskiej biskupa Wiesława Meringa zostały ogłoszone zmiany personalne – poinformowano na stronie internetowej diecezji.

Roszady nie ominęły również i księży z powiatu tureckiego. Do zmian dojdzie m.in. w Tuliszkowie. Trafi do niej ks. Mateusz Brzeziński – neoprezbiter, który w minioną niedzielę przyjął święcenia kapłańskie. Będzie on pełnił rolę wikariusza. Dotychczasowy wikary ks. Maciej Grabowski został przeniesiony na wikariusza w parafii św. Bogumiła w Kole.

Z kolei z Russocicami będzie musiał się pożegnać ksiądz wikary Dawid Brauer, który od teraz będzie pełnić swoją posługę w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela we Włocławku. W Russocicach zastąpi go ks. wikary Marcin Węckowski, który przybędzie tu ze stolicy diecezji.

Ogłoszone decyzje personalne dotyczą także sąsiadującej z powiatem tureckim parafii w Uniejowie. Pracę w niej kończy ks. wikary Piotr Dąbrowski, który został przeniesiony do parafii Miłosierdzia Bożego w Koninie. Jego miejsce zajmie nowo wyświęcony ksiądz wikary Adrian Nowicki.

Zgodnie z komunikatem kurii zmiany personalne wejdą w życie od 1 lipca 2021 roku. Należy przypomnieć, że w poniedziałek 7 czerwca o godz. 12.00 swoją kanoniczną posługę jako biskup diecezjalny włocławski rozpoczyna ks. bp. Krzysztof Wętkowski – dotychczasowy biskup pomocniczy gnieźnieński.

 

Dobra: Trwa wymiana oświetlenia ulicznego
Rajd pieszy ulicami miasta

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Gość w wtorek, 20 lipca 2021 13:39

Czy w kościele w Tuliszkowie maseczki już nie obowiązują wiernych?

Czy w kościele w Tuliszkowie maseczki już nie obowiązują wiernych?
Gość - Gość w wtorek, 08 czerwca 2021 13:13

Ksiądz Maciej zawsze pamięta o założeniu maseczki, dba o bezpieczeństwo parafian.

Ksiądz Maciej zawsze pamięta o założeniu maseczki, dba o bezpieczeństwo parafian.
Gość - Mieszkaniec w poniedziałek, 07 czerwca 2021 20:42

Będzie nam brakowało ks. Macieja Grabowskiego 😢😢😢 Zawsze będziemy pamiętać ile dobrego od księdza dostaliśmy. Bóg zapłać, będziemy się modlić za księdza.

Będzie nam brakowało ks. Macieja Grabowskiego 😢😢😢 Zawsze będziemy pamiętać ile dobrego od księdza dostaliśmy. Bóg zapłać, będziemy się modlić za księdza.
Gość - kasaj w poniedziałek, 07 czerwca 2021 23:06

Zapisz mu swój majątek .

Zapisz mu swój majątek .
Gość - Gość kasaj. w wtorek, 08 czerwca 2021 21:28

A zapisałem i kij ci do tego.

A zapisałem i kij ci do tego.
Gość
środa, 20 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.