Od marzeń do strażackiej służby

Od marzeń do strażackiej służby

Większość małych chłopców chce gdy dorośnie zostać strażakami. Niektórym te dziecięce marzenia udaje się spełnić i rozpoczynają służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Dziś , 6 lipca, w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu odbyła się uroczysta promocja absolwentów szkoły. Wśród 91 osób, które ukończyło Dzienne Studium Aspiranckie i otrzymało pierwszy stopień aspirancki były aż cztery z powiatu tureckiego.

Michał Pasik z Brudzewa, Maciej Białas z Wyszyny, Mateusz Kołata z Kun i Rafał Raszewski z Kawęczyna w 2017 po trudnym i wymagającym procesie rekrutacji, w którym na jedno miejsce przypadało aż 10 kandydatów, zostali kadetami SA PSP w Poznaniu. Kształcenie trwające dwa lata obejmowało swoim zakresem zagadnienia teoretyczne i praktyczne i miało na celu wykształcić przyszłą kadrę dowódczo-sztabową Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie szkolenia kadeci brali także udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu poznańskiego.

W dniu 6 lipca Komendant Główny PSP gen. bryg. Leszek Suski, podczas uroczystej zbiórki na placu apelowym szkoły wręczył akty nadania stopni służbowych młodszych aspirantów. Wśród promowanych było czterech kadetów z naszego powiatu Od dziś rozpoczęła się dla nich zawodowa służba jako funkcjonariuszy PSP. Ukończyli oni szkołę w zawodzie technik pożarnictwa.

Służba w PSP to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca, a mimo to nie brakuje do niej chętnych.

– Myślę, że największe znaczenie miał dla mnie charakter służby, a przede wszystkim fakt, że strażacy niosą pomoc potrzebującym. W tej pracy każdy dzień jest inny i nigdy nie brakuje adrenaliny, która towarzyszy przy każdym wyjeździe do akcji– tak o wyborze swojej ścieżki zawodowej opowiada mł. asp. Michał Pasik z Brudzewa.

– Wiem, że przede mną bardzo ciężka służba, ale mam nadzieję, że czeka mnie tyle samo powrotów do bazy, ile wyjazdów – dodaje.

Michał Pasik, Rafał Raszewski, Mateusz Kołata, jak i Maciej Białas swoją przygodę z pożarnictwem zaczęli już dużo wcześniej – od działalności w ochotniczych strażach pożarniczych powiatu tureckiego. Mł. asp. Białas jest nawet naczelnikiem w OSP Wyszyna. Podczas dzisiejszej uroczystości otrzymał nagrodzę Komendanta Szkoły za szczególnie wysokie wyniki w nauce. Od dziś Michał Pasik będzie pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu, Rafał Raszewski w KM PSP w Kaliszu, a Maciej Białas i Mateusz Kołata w KM PSP w Koninie.

Dodatkowo w trakcie apelu na placu Szkoły Aspirantów PSP awans na stopień młodszego aspiranta z rąk Komendanta Głównego PSP otrzymał st. sekc. Sebastian Janiak – funkcjonariusz PSP w Turku, który ukończył kwalifikowany kurs zawodowy w zawodzie technik pożarnictwa.

MK
Gm.Turek: Tragiczny wypadek w Szadowie Księżym. Zg...
Łatwe fakturowanie z dobrym programem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 13 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.