Od października wewnętrzny z nowymi lekarzami. Ordynatorem został Cezary Chmielecki

Nowy ordynator Oddziału Wewnętrznego SP ZZ w Turku
Kończy się trudny okres w funkcjonowaniu turkowskiego szpitala. Od 1 października pacjenci znów będą przyjmowani na oddział wewnętrzny, którym kierować będzie dr Cezary Chmielecki. Nowy zespół lekarzy to również zapowiedź zmian, jakie przygotowywane są z korzyścią dla pacjentów z powiatu tureckiego.
 
 
- Kończymy trudny moment dla szpitala, którym było wstrzymanie działalności oddziału wewnętrznego ze względu na braki kadry lekarskiej. Mam nadzieję, że będziemy nie tylko normalnie funkcjonować, ale zakres świadczonych usług będzie poszerzony z korzyścią dla pacjentów z naszego powiatu i nie tylko - mówił Krzysztof Sobczak, dyrektor SP ZOZ w Turku. Nowym zespołem lekarzy kierować będzie doktor Cezary Chmielewski, który pełni również obowiązki Prezesa Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Jak podkreślano podczas spotkania z mediami, nowy ordynator interny jest marką znaną nie tylko w Turku, ale też w sąsiednim powiecie kolskim, gdzie był dyrektor szpitala. Starosta Dariusz Kałużny podkreślił, że cieszy się z ponownego otwarcia oddziału wewnętrznego. - To jest dla mnie sukces dyrektora Sobczaka, że mimo wszystko w krótkim czasie, przy braku specjalistów, fachowców, zdołał pozyskać zespół, gdzie w roli lidera jest doktor Chmielecki. Zakres świadczeń pokaże, że warto było z panem doktorem nawiązać długą współpracę - podkreślał starosta powiatu tureckiego. 
 
Z nawiązania współpracy zadowolony jest również sam ordynator oddziału wewnętrznego, a do swojej działalności w Turku podchodzi z wieloma pomysłami i nadzieją na współpracę. - Jestem zadowolony, że będziemy tu współpracować. Myślę, że ta współpraca będzie, bo to bardzo ważne. Trzeba stworzyć większy team, ze starostą włącznie. To jest dla dobra społeczeństwa. Kontrakt na ten oddział jest dobry, a sam oddział jest wyposażony na miarę XXI w. To, co mnie urzekło to widok oddziału, ten oddział jest przyjazny, on stwarza warunki czterogwiazdkowego hotelu. To, że mamy takie możliwości w szpitalu powiatowym jest dla mnie istotne jako lekarza, który będzie kierował tym oddziałem. Oprócz oddziału trzeba rozbudować ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, żeby była kontynuacja wsparcia poszpitalnego, żeby pacjent nie chodzi nie wiadomo gdzie i się błąkał. To opieka diabetologiczna, kardiologiczna i ja ze względu na swoje zdolności menedżerskie i układy osobiste mogę tych specjalistów ściągnąć. Chodzi o to, aby było przełożenie, aby pacjent był monitorowany - mówił dr Cezary Chmielecki. Dodał on również, że Turek nie jest oazą problemów w ochronie zdrowia. Przed każdym lekarzem jest długa droga, aby mógł samodzielnie podejmować decyzje, a wykształcenie takiego samodzielnego specjalisty trwa latami. Stąd braki kadrowe, które w ciągu najbliższych lat będąc coraz wyraźniejsze. Jako przykład dr Chmielecki podał szpital w Łasku, gdzie na 12 oddziałów, pięć nie funkcjonuje. 
 
W planach nowego zespołu jest wprowadzenie na oddział badań diagnostycznych takich jak echokardiografia, USG brzucha, a także USG przepływowe naczyń domózgowych, kończyn dolnych i jamy brzusznej, badania holterowskie, a być może również próby wysiłkowe. W swoich założeniach nowy ordynator chce, aby jego oddział przynosił dla szpitala blisko 1,5 mln zł zysku na rok. - Przy pewnych ruchach można w ciągu dwóch lat wyzerować szpital - podkreślił Cezary Chmielecki. 
Jesienią zadbaj o swoje stopy. Podologia Turek zap...
Punkt Szczepień

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.