Od poniedziałku koniec maseczek i kwarantanny. Czy to koniec pandemii?

Obostrzenia

Jak podało Ministerstwo Zdrowia od poniedziałku, 28 marca nie będzie już konieczności zakładania maseczek. Zniesiona zostanie również kwarantanna i izolacja domowa.

W czwartek, 24 marca w Polsce potwierdzono 8994 (w tym 942 ponownych) potwierdzonych zakażeń COVID-19. To blisko 26 proc mniej niż tydzień temu. Do przełamania tendencji spadowej nie przyczynił się ni powrót dzieci do szkół, ani też duży napływ uchodźców z Ukrainy. Stąd decyzja resortu zdrowia o zniesieniu ograniczeń.

Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Cały czas wykonywana jest jednak duża liczbę testów. Na szczęście hospitalizacji jest stosunkowo mniej, a wariant Omikron okazał się łagodniejszy niż poprzednie.

Od najbliższego poniedziałku zniesiona zostanie również kwarantanna dla współdomowników, izolacja domowa oraz kwarantanna graniczna. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu.

Przykona: Święto nauki, sportu i sztuki, czyli uro...
Konkurs na najlepsza wielkanocną babkę z nagrodą o...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.