Oddaj krew w ten piątek

Krew Górnik

W najbliższy piątek, 3 kwietnia 2020 r. w godz. od 8.00 do 11.00 odbędzie się akcja poboru krwi, organizowana przez Klub SHDK RP Górnik.

Pobór odbędzie się w Hostelu Barbórka przy ul. Legionów Polskich 8 w Turku. Zapraszamy wszystkich do bezinteresownego i honorowego uczestnictwa w akcjach poświęconych mieszkańcom naszego Miasta Turek i Powiatu Tureckiego. Krwiodawcą może zostać każda osoba, która ukończyła 18 rok życia, czuje się zdrowa i waży powyżej 50 kg oraz zgłosi się z dowodem osobistym. Bez względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną krew jest potrzebna każdego dnia, więc jeśli jesteś zdrowy, nie przechodzisz obecnie żadnej infekcji i w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywałeś za granicą, przyjdź w dniu akcji oddaj krew i uratuj komuś życie. Przed oddaniem krwi w ciągu 24 godz. nie należy spożywać alkoholu. Kobieta może oddać w ciągu roku 4 razy krwi pełnej, natomiast mężczyzna 6 razy. Wskazane jest lekkie śniadanie rano i odpowiednie nawodnienie przed donacją krwi. Nie ma do tej pory udokumentowanych przypadków zakażenia podczas transfuzji. Należy nadmienić, że nie ma do tej pory informacji czy przeprowdzane są badania pod kątem COVID-19, aczkolwiek jak z ogólnych informacji wiadomo, że tak jak podczas innych infekcji tu także zaburzone są parametry krwi.
View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/oddaj-krew-w-ten-piatek#sigProIdf18907c7a1
Konto zablokowane, ale zbiórka nadal trwa! Już pra...
Strażacy chcą szyć maseczki

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.