Odnawialne źródła energii w Brudzewie i Kawęczynie. Umowa z wykonawcą podpisana

Umowa

We wtorek, 30 sierpnia przedstawiciele gmin Brudzew i Kawęczyn podpisali umowę z firmą, która dostarczy i zamontuje instalacje fotowoltaiczne w ramach realizowanego wspólnie projektu.

Samorządy złożyły swój wniosek na dofinansowanie projektu jeszcze w 2017 roku. Wówczas jednak mimo pozytywnej oceny formalnej oraz merytorycznej gminy nie otrzymały środków, ponieważ do podziału było 90 mln zł na całe województwo wielkopolskie. Z Dofinansowania mogło zatem skorzystać 18 projektów spośród 105, które zostały pozytywnie ocenione. Dzięki oszczędnościom wynikającym z postępowań przetargowych i zwiększeniu kwoty alokacji przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego okazało się, że projekt w Brudzewie i Kawęczynie będzie zrealizowany.

Pod koniec sierpnia zawarta została umowa pomiędzy gminą Brudzew, gminą Kawęczyn oraz firmą FlexiPower Group Sp.z o.o. Sp.K. z siedzibą w Kudrowicach (gm. Pabianice) na udzielenie zamówienia pn. „Dostawa urządzeń i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie nieruchomości położonych na obszarze Gmin Brudzew i Kawęczyn”.

Przypominamy, iż zadanie realizowane jest w ramach projektu „Wykorzystanie energii odnawialnej w gminach Brudzew i Kawęczyn poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych” dofinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3. Energia, Działanie 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych”, Poddziałanie 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii”.

fot. FB

Romantyczne czytanie w parku
Gm. Turek: Albo węgiel, albo zdalne? Sezon grzewcz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.