Ograniczenia przedłużone do 18 kwietnia. Przedszkola i żłobki wciąż zamknięte

Obostrzenia

Do 18 kwietnia będzie obowiązywało przedłużenie obowiązujących obecnie zasad bezpieczeństwa - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. To oznacza w dalszym ciągu zamknięcie m.in. żłobków, przedszkoli, a także salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Minister podkreślił bardzo wysoką dynamikę wzrostu zachorowań w Wielkopolsce i idące za tym duże dopływy pacjentów.

- Kumulacja zachorowań była w zeszłym tygodniu i właśnie będzie przechodziła przez system szpitalnictwa - podkreślał minister, wskazując, że do pomocy wielkopolskim szpitalom wyznaczono województwo Zachodniopomorskie, gdzie jest nieotwarty jeszcze szpital tymczasowy. Będzie on wspierał Wielkopolskę, gdy osiągnięty zostanie nimi wykorzystywanych łóżek w szpitalach. Adam Niedzielski podkreślił, że obserwowany w tym tygodniu spadek zachorowań w dużej części związany jest z okresem świątecznym. Konsekwencje zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne dopiero w przyszłym tygodniu. Wówczas okaże się czy trzecia fala zachorowań na COVID-19 słabnie, czy też łapie oddech przed kolejnym uderzeniem.

W związku z tym obowiązujące obecnie obostrzenia zostały przedłużone o ponad tydzień - do 18 kwietnia. W dalszym ciągu zamknięte będą wielkopowierzchniowe (powyżej 2000 m2) sklepy meblowe oraz markety budowlane. W placówkach handlowych i innych punktach, takich jak np. poczta (powyżej 100 m2) - obowiązywać będzie limit dostępności - 1 osoba na 20 m2. Takie samo ograniczenie dotyczy miejsc kultu religijnego. Zamknięte pozostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne, jak również żłobki i przedszkola. Uczęszczać będą mogły do nich jedynie dzieci personelu medycznego i służb ratunkowych. Minister Niedzielski zapowiedział jednocześnie, że jeszcze w kwietniu dzieci powrócą do przedszkoli i żłobków, a do nauki stacjonarnej wrócą uczniowie klas I-III. Pytany o to, jak będzie wyglądać tegoroczna majówka, minister odpowiedział, że zbyt wcześnie jest oczekiwać, aby była spędzana w taki sposób, jak było to chociażby dwa lata temu.

Przygotowanie punktów szczepień masowych. Wskazano...
Uwaga na oszustów! "Zbierają" pieniądze na naprawę...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Dana w czwartek, 08 kwiecień 2021 23:05

Czy na pewno beda otwarte

Czy na pewno beda otwarte
Gość
środa, 14 kwiecień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.