Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Okaż wsparcie i podaruj oddech Zbyszkowi

Apel o pomoc

Na początku 2009 roku u Zbyszka wykryto samoistne włóknienie płuc. Ta informacja zmieniła życie jego oraz jego najbliższych. Po długiej walce z chorobą, która wyniszczyła jego organizm oraz przykuła do wózka inwalidzkiego doczekał się przeszczepu płuc. To jednak nie koniec walki. Wszystkie ręce na pokład!

Choroba skutkuje wieloma latami walki z powikłaniami takimi jak cukrzyca, kamienica nerkowa, nadciśnienie płucne oraz ciągłe zwężanie się oskrzela głównego i pośredniego oskrzela płuca przeszczepionego. W ciężkich czasach pandemii Zbyszek zachorował również na COVID-19 siejąc jeszcze większe spustoszenie w jego organizmie. Spowodowało to, że płuco było jeszcze bardziej niewydolne, co skutkowało przymusem bycia pod tlenem. Sytuacja ta była jedną z przyczyn zakwalifikowania do retlansplantacji. 30 listopada 2022 roku jego życie znów wywróciło się do góry notami. W tym dniu dokonano drugiego przeszczepu płuc. Dzięki temu odzyskał swobodniejszy oddech, lecz wraz z tym przyszły kolejne komplikacje. Ze względu na dużą ilość leków, które przyjmuje uszkodzeniu uległy nerki i wątroba.

Zebrane środki pozwolą mi na sfinansowanie leczenia, rehabilitacji, dojazdów do ŚCCS w Zabrzu, zakup sprzętu medycznego oraz innych potrzeb związanych ze stanem zdrowia.

Wszelkie wpłaty prosimy kierować konto:
Fundacja dzieciom „Zdążyć z pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 14522 Ziętek Zbigniew Adam darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę www.dzieciom.pl/podopieczni/14522
Można też przekazać 1,5% podatku.
Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać
KRS: 0000037904
a w polu Cel Szczegółowy
14522 Ziętek Zbigniew Adam
W zeznaniu podatkowym prosimy zaznaczyć pole „wyrażam zgodę”
Nowe chodniki przy drodze powiatowej w 5 miejscowo...
Porozumienie o włączeniu OSP Głuchów do KSRG

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.