Ościsłowo nadal bez decyzji. RDOŚ podał nowy termin

Ościsłowo

W poniedziałek, 8 października Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu miał wydać decyzję w sprawie budowy odkrywki „Ościsłowo”. Tak się jednak nie stało. Nowy termin wyznaczono na początek października.

Wydanie decyzji środowiskowej dla kopalni „Konin” to ważna sprawa dla całego regionu, w tym także dla górników z Turku. Powstanie odkrywki Ościsłowo jest szansą nie tylko na przedłużenie pracy, ale także na wydłużenie pracy zakładów energetycznych. Dotychczasowe rozmowy związkowców, właścicieli spółki ZE PAK, polityków i ekologów skończyły się niewyjaśnione, bowiem ostateczna decyzja należeć miała do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Sprawa wróciła jednak do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu. Ten ma ją ponownie rozpatrzeć. Termin wydania decyzji jest przesuwany już po raz kolejny. Sprawa jest skomplikowana, a akta nie wróciły jeszcze z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Kolejny termin wyznaczono na 8 października.

Jeśli budowa Ościsłowa nie dojdzie do skutku pracę w górnictwie może stracić około 6 tys. osób subregionu konińskiego. Zagrożone będą te firmy współpracujące z kopalni. Według szacunków analityków bezrobocie w regionie wzrośnie nawet do 20 proc.
Tuliszków: Święto Żołnierzy Batalionów Chłopskich ...
Apelacja Towarzystwa Samorządowego oddalona. Nieba...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Zen w czwartek, 11 październik 2018 00:35

Podziękujemy panie pośle 21 października

Podziękujemy panie pośle 21 października
wtorek, 17 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.