Ósmoklasiści przystąpili do egzaminów

Egzamin klas ósmych

Punktualnie o godz. 9.00 w całym kraju rozpoczął się pierwszy w historii egzamin ósmoklasisty. W Turku przystąpiło do niego 231 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Turku egzamin pisze 83 uczniów, w „Czwórce” jest ich 52 - jedna osoba, będąca laureatem konkursu jest zwolniona z egzaminu. Podobna sytuacja ma miejsce w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie test z języka polskiego rozwiązuje 96 osób. Egzamin potrwa 120 minut. We Wtorek uczniowie będą zdawać matematykę, a w środę - język obcy. Przystąpienie do egzaminu to jeden z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Organizacja i przebieg samego egzaminu budziły wiele kontrowersji, ze względu na odbywający się strajk, jednak jak podkreślają nauczyciele, w Turku nie ma powodów do obaw i nie zanosi się na to, aby cokolwiek mogło zakłócić jego przebieg.

Wyniki będą znane 14 czerwca i mają one wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej szkoły średniej.

Smaki Wielkanocnej tradycji w Wielkopolsce
List do ósmoklasistów SP 4 Turek
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 16 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.