OSP Brudzew i OSP Brudzyń z pieniędzmi. Siedem projektów z powiatu bez dofinansowania

15406region-viii-edycja-nasza-wies-nasza-wspolna-sprawa-Kopiowanie

Kolejne pieniądze dla gminy z powiatu tureckiego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął konkurs „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”. Dwa projekty z gminy Brudzew otrzymają dofinansowanie. Aż siedem projektów z powiatu nie dostało wsparcia.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął konkurs ofert w konkursie „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”. Do konkursu złożono 77 projektów na realizację zadań publicznych. Wnioski spełniające wymogi formalne komisja konkursowa poddała ocenie. O środki z tego projektu mogły wnioskować różnego rodzaju stowarzyszenia, w tym i ochotnicze straże pożarne.

- Trzydzieści dziewięć podmiotów otrzymuje wsparcie finansowe na realizację zadań publicznych. Kwota przeznaczona w budżecie województwa wielkopolskiego na ten cel to 350 tys. zł – poinformował Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Wśród wyróżnionych ofert znalazły się aż dwa projekty z gminy Brudzew. Dziewięć tysięcy złotych otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Brudzyniu na realizację idei Odnowy Wsi w miejscowości Brudzyń poprzez wykonanie folderu o historii sołectwa i zakup wyposażenia. Podobna kwota trafi do OSP Brudzew, która zostanie przeznaczona na projekt pod nazwą „Orkiestra tu, orkiestra tam – od 100 lat pięknie nam gra”, który jest związany z jubileuszem 100-lecia Orkiestry Dętej OSP Brudzew.

Łącznie z powiatu tureckiego zgłoszono aż 9 propozycji realizacji zadań publicznych. Dofinansowania niestety nie otrzymała OSP w Będziechowie, OSP w Turkowicach, Stowarzyszenie „Odnowa i rozwój Izabelina” w gm. Brudzew oraz Stowarzyszenie Grabieniec Razem w Turku. Z przyczyn formalnych odrzucono projekty Koła Gospodyń Wiejskich w Potworowie, Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej „Razem” ze Skęczniewa oraz OSP Kawęczyn.
Malanów: Niebezpieczny wypadek. Motocyklista strac...
Dziewięć nowych przypadków COVID-19 w powiecie tur...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - 93359 w sobota, 25 lipca 2020 13:28

Bastion PiS czyli Kawęczyn nie dostanie ? Ha ha ha ha .

Bastion PiS czyli Kawęczyn nie dostanie ? Ha ha ha ha .
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.