OSP Turek na obchodach 100-lecia utworzenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

OSP Turek

W sobotę 4 września 2021 roku odbyły się centralne obchody 100 – Lecia utworzenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP „W JEDOŚCI SIŁA”.

W uroczystościach z terenu Powiatu brały udział dwa poczty sztandarowe - poczet Oddziału Powiatowego związku OSP RP i nasz poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej Turek w składzie; dh. Tomasz Socki, dh.Tadeusz Wojciechowski, dh. Dawid Andrzejak wraz z dh. Prezesem Zbigniewem Rogodzińskim.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. W intencji strażaków w Archikatedrze Warszawskiej , to właśnie w Archikatedrze spotykali się strażacy w latach 1916 , 1921 , 1924 gdy przybywali do stolicy radzili nad bezpieczeństwem naszego kraju i nad zadaniami strażackich Związków.

Następnie uroczystości rozpoczęły się na Placu Zamkowym gdzie nasz poczet odebrał medal okolicznościowy z okazji doniosłego jubileuszu.
Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż działki
Kawęczyn: Pamięć o tragedii w Głuchowie trwa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.