OSP Władysławów z nowym zarządem

Nowy zarząd OSP Władysławów
Druh Wiesław Kałużny został nowym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie. Wybory oraz podsumowanie minionego roku przeprowadzono podczas walnego zebrania, które miało miejsce w sobotę, 26 czerwca. 
 
 
Pandemia covid-19 również w znacznym stopniu ograniczyła dzialalność jednostki. Zarząd pracował bowiem w niepełnym składzie. - Miniony okres od ostatniego zebrania sprawozdawczego był okresem trudnym w naszej działalności. Z naszych szeregów odeszło na wieczną służbę wielu druhów, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla naszej jednostki: dh prezes Wiesław Miling, Jan Skoczylas, Krystyna Sobczak, Kazimierz Gierba, Ryszard Kaczorowski, Czesław Walczak - wskazał na początku prowadzący zebranie Wiesław Kałużny. Dzięki wsparciu członków i sponsorów udało się wykonać wiele prac gospodarczych w obiekcie remizy i na zewnątrz. Otrzymane wsparcie pozwoliło również na zakup specjalistycznego sprzętu do dezynfekcji i odkażania przestrzeni publicznej. Środki pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej możliwy był zakup specjalistycznych ubrań, a dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy w Turku umożliwiło naprawę dachu na starej części remizy. Na zakup kolejnych kompletów specjalistycznej odzieży oraz sprzętu potrzebnego podczas akcji ratowniczych jednostka mogła sobie pozwolić dzięki wsparciu z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego i dotacji z Urzędu Gminy Władysławów. W zwalczaniu skutków COVID-19 pomocne były również środki przekazywane z Agencji Rezerw Materiałowych. Zaplanowane zadnia udało się wykonać dzięki zaangażowaniu druhów, wśród których wyróżniono Bartosza Chudzika, Sebastiana Szmagaja, Bartosza Kacprzaka, Mateusza Drążkowskiego i Paulinę Górną. Słowa podziękowania skierowano też do komendanta gminnego, Witolda Dębińskiego. Druhowie mimo pandemii brali udział w obchodach świąt państwowych oraz uroczystościach kościelnych. Wspomnieć również należy o akcji krwiodawstwa, którą w tym roku już po raz szósty zorganizowano we władysławowskiej strażnicy. Zebranie było też okazją, aby wręczyć podziękowania i odznaczenia wyróżniającym się druhom. Odznaką wzorowego strażaka tym razem uhonorowano Mateusza Drążkowskiego i Bartosza Chudzika. Podziękowania za zaangażowanie i wspieranie jednostki trafiły natomiast do Jarosława Kwiatkowskiego, Romana Łaszcza, Zbigniewa Trochy, Zbigniewa Kusza i Marka Zawadzkiego. 
 
Jednym z najważniejszych punktów zebrania było natomiast wybranie nowego zarządu. Na jego czele stanął Wiesław Kałużny, naczelnikiem został Bartosz Chudzik, sekretarzem wybrano Romana Grzymskiego, a skarbnikiem Szymona Słodzińskiego. Gospodarzem OSP Władysławów został Marcin Sobczak. W zarządzie znaleźli się również Marek Zasada, Sebastian Szmagaj, Bartosz Kacprzak i Mateusz Drążkowski. W skład komisji rewizyjnej weszli Maciej Czaja (przewodniczący), Marek Kaniewski (sekretarz) oraz Romuald Zając. Zebrani druhowie wybrali też delegatów na Zjazd Oddziału Gminnego. OSP Władysławów reprezentować będą Stanisław Kasprzak, Zbigniew Kusz, Paulina Górna, Maciej Kasprzak, Maciej Czaja, Dawid Pieczyński, Marek Kaniewski i Karolina Kwiatkowska.
Władysławów: Jarmark w Wyszynie pełen atrakcji dla...
Przykona: Absolutorium i wotum zaufania dla wójta ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.