Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Oświata w Turku rusza w reżimie sanitarnym

Oświata

Od 25 maja 2020 r. otwarte są dwa miejskie przedszkola i szkoły podstawowe. Pracownicy przedszkoli zostali przebadani na obecność koronawirusa.

Do wszystkich sześciu miejskich przedszkoli samorządowych uczęszcza 865 dzieci. W obecnej sytuacji rodzice 36 przedszkolaków zadeklarowali chęć powrotu na zajęcia. To oznacza, że zgodnie z reżimem sanitarnym otwarte zostały dwie placówki. Uruchomione zostały zajęcia opiekuńcze w formie dyżuru dla 20 dzieci w Przedszkolu Samorządowym Nr 3 i dla 16 dzieci w Przedszkolu Samorządowym Nr 7.

Miasto chcąc zapewnić dzieciom bezpieczeństwo zwróciło się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku o przeprowadzenie bezpłatnych testów pracowników przedszkoli. Z uwagi na odmowę PSSE, Burmistrz zdecydował o przebadaniu pracowników ww. placówek. Testy przesiewowe na obecność koronawirusa zostały wykonane pracownikom przedszkoli, w których rozpoczęły się zajęcia. Wyniki nie wykazały obecności koronawirusa.

Zgodnie z decyzją rządu, uczniowie klas I-III szkół podstawowych od 25 maja mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych. W Turku rodzice zgłosili 31 dzieci do udziału w takich zajęciach: 7 w Szkole Podstawowej nr 1, 13 w Szkole Podstawowej nr 4 i 11 w Szkole Podstawowej nr 5. Uczniowie klas I-III w grupach do 12 osób będą brali udział w zajęciach świetlicowych, w godzinach pracy świetlicy, a zainteresowani posiłkami będą mogli korzystać z obiadów ze szkolnej stołówki. Dzieci z klas ósmych mogą przychodzić na konsultacje przed egzaminem kończącym edukację w szkole podstawowej.

Od 1 czerwca br. planuje się również uruchomienie Żłobka Miejskiego w Turku. Na dzień dzisiejszy 15 rodziców zadeklarowało chęć oddania dzieci pod opiekę. Również w tym przypadku pracownicy placówki zostaną poddani badaniom na obecność koronawirusa.

Pracownicy żłobka i miejskich przedszkoli zostali zaopatrzeni przez Urząd Miejski w Turku - zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego w środki ochrony osobistej tj. przyłbice, maseczki, rękawice i fartuchy ochronne. Pracownicy szkół również otrzymali środki ochrony osobistej przy współudziale Wojewody Wielkopolskiego, który dostarczył płyn do dezynfekcji i przyłbice.


źródło: miastoturek.pl

Brudzew: Szkoły są zamknięte. Wójt chce testów dla...
Nowe stacjonarno-mobilne respiratory już w szpital...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - Zośka w wtorek, 26 maja 2020 15:21

nie miasto i powiat wystarczy wszystkich tych którzy prowadzają dzieci do przedszkola a to zaledwie 30 dzieci bez przesady, pani ma rację, ona ma wyniki a z drugiej strony czego może się spodziewać ?

nie miasto i powiat wystarczy wszystkich tych którzy prowadzają dzieci do przedszkola a to zaledwie 30 dzieci bez przesady, pani ma rację, ona ma wyniki a z drugiej strony czego może się spodziewać ?
Gość - Przedszkolanka w wtorek, 26 maja 2020 09:45

A co z badaniami użytkowników przedszkoli; dzieci i ich opiekunów?
COVID działa w jedną stronę?

A co z badaniami użytkowników przedszkoli; dzieci i ich opiekunów? COVID działa w jedną stronę?
Gość - TAXI w wtorek, 26 maja 2020 12:03

Pani przedszkolanko, ci opiekunowie gdzieś pracują, gdzieś robią zakupy. Według tego co Pani pisze, trzeba byłoby przebadać całe miasto a może i powiat, aby dziecko mogło pójść do przedszkola.

Pani przedszkolanko, ci opiekunowie gdzieś pracują, gdzieś robią zakupy. Według tego co Pani pisze, trzeba byłoby przebadać całe miasto a może i powiat, aby dziecko mogło pójść do przedszkola.
Gość - zaw w wtorek, 26 maja 2020 09:41
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.