Państwo Dygudowie dzielą się miłością. Powołali Rodzinny Dom Dziecka

Rodzinny Dom Dziecka Państwa Dygudów

Miłość do dzieci oraz poczucie powołania skłoniło Annę i Mariusza Dyguda, aby podjąć decyzję o prowadzeniu pieczy zastępczej. Dzisiaj tj. 25 czerwca w Starostwie Powiatowym w Turku podpisana została umowa dzięki której wsparcia i pomocy państwo Dygudowie udzielać będą już w Rodzinnym Domu Dziecka.

Ania i Mariusz Dygudowie od roku 2006 pełnili pieczę zastępczą, a roku 2014 funkcję rodziny zastępczej zawodowej. Niedawno podjęli jednak decyzję, aby prowadzić w Turku Rodzinny Dom Dziecka. Tak też stanie się z dniem 1 lipca dzięki umowie podpisanej w Starostwie Powiatowym w Turku.

-Bardzo się cieszę, bo powiat turecki od lat już idzie w kierunku rozwoju rodzinnej pieczy zastępczej. Jest to jedna z najlepszych form. Ażeby zostać rodziną zastępczą zawodową, a potem się przekształcić trzeba być wyjątkowymi ludźmi i państwo Dygudowie takimi ludźmi są. Spełniają wszystkie nasze oczekiwania, ale najważniejsze, że spełniają oczekiwania dzieci, które do nich trafiają- mówiła dyrektor PCPR w Turku Edyta Michalak.

W tej chwili pani Ania i pan Mariusz wychowują sześcioro dzieci, a docelowo wyrazili zgodę na to, aby jeśli pojawi się jakiś maluch, który będzie wymagał wsparcia opieką. Jak powiedział starosta turecki Dariusz Kałużny ważne jest, aby pokazać innym, że można pomagać i wspierać dzieci wychowując je z miłością.

-Powinniśmy mówić o tym, że są rodziny zastępcze, zachęcać pozostałych do zakładania Rodzinnych Domów Dziecka- mówił Dariusz Kałużny.

Państwo Dygudowie za wsparcie podziękowali między innymi koordynatorce Marzannie Chrostek, dyrektor PCPR w Turku Edycie Michalak oraz wszystkim osobom, które pomagają zwalczać trudne chwile każdego dnia. Wszelkie problemy znikają po chwili dzięki cierpliwości oraz szczerej rozmowie, czego z całego serca życzymy.

Więcej już niebawem w Ale!Radio.
Wideo: Udany bociani sezon w Kawęczynie. Młode pta...
Roszady księży w powiecie tureckim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 18 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.