Państwowa Inspekcja Sanitarna apeluje o noszenie maseczek

Ochrona przez zarażeniem koronawirusem

Pamiętajmy, że nadal w Polsce obowiązuje stan pandemii COVID-19. Wszyscy muszą przestrzegać zasady ochrony epidemicznej takich jak częste mycie i dezynfekcja rąk, używanie masek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych, a także przestrzeganie zasady bezpiecznego odstępu od innej osoby.

Choć epidemia koronawirusa nie minęła, lato uśpiło naszą czujność i osób chodzących w maseczkach jest coraz mniej. Coraz więcej osób nie przestrzega nakazu zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje – przypomina Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku. W każdym zamkniętym pomieszczeniu obowiązuje nas maseczka. Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest to nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby. 

Obowiązek zasłaniania usta i nosa istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Respektowanie tego obowiązku jest ważne dla nas wszystkich. Nosząc maseczkę, która zakrywa nos i usta chronimy siebie i innych przed zakażeniem koronowirusem.

Weź udział w"Słodkiej aferze w Turku" i wygraj tab...
Turek: Miasto chce budować skatepark, młodzi zdecy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.