Wideo: Parlamentarzyści rozdawali gazetę Trzaskowskiego i zachęcali do wyborów

Konferencja PO

Na ostatniej prostej przed niedzielnym decydującym finałem wyścigu do prezydenckiego fotela w Turku pojawili się politycy Koalicji Obywatelskiej - posłowie Tomasz Nowak oraz Rafał Grupiński. Przekonywali turkowian, że w niedzielę warto oddać swój głos na Rafała Trzaskowskiego.

- Rafał Grupiński ma takie imię, które jest bardzo trendy i uważam, że to imię zdominuje najbliższa niedziele i myślę, że już zdominowało ten czas w momencie, kiedy kandydatem został Rafał Trzaskowski w Polsce coś się wydarzyło bardzo istotnego. Ludzie nagle odkryli, ze wiele rzeczy jest możliwych. Ba, że możliwe jest przywrócenie standardów demokratycznych, ze możliwe jest otwarcie się z powrotem na Unię Europejską, doprowadzenie do tego, że będzie i silny prezydent i że będziemy wspólnotą - rozpoczął swoje wystąpienie Tomasz Nowak.

Polityk wyraził swoje zaniepokojenie podziałami w społeczeństwie, które obniżają szanse naszego narodu jako wspólnoty. Owe podziały zdaniem posła wywoływane są przez media publiczne, szczególnie TVP INFO. -To jest coś przerażającego. Nie ma i nie może być między nami wrogości, bo ta wrogość niszczy strukturę państwa polskiego. Cieszę się, że od niedawna wszystko jest możliwe , że możliwe jest przywrócenie uśmiechniętej Polski - dodał poseł Nowak.

Dobrym przyjęciem w Turku zaskoczony był z kolei Rafał Grupiński, szybko wyjaśniając cel wizyty.

- Jesteśmy osobami, które przyjechały go wspierać rozwożąc jego gazetę i przywożąc dobre przekonanie o tym, że zmiana w Polsce jest możliwa. I co więcej jest konieczna, ale zmiana, w której nowa solidarność, solidarność między ludźmi, czyli odbudowywana wspólnota będzie prawdziwym celem i będzie rzeczywiście możliwa. To jest rzeczywiście istotne, żeby wygasić nadmierne namiętności, żeby spojrzeć w przyszłość, żeby myśleć bardziej o przyszłości niż o podziałach, które kiedyś nas podzieliły. I ta myśl o dobrej przyszłości, o nowej solidarności o Polsce dumnej, potężnej gospodarczo, dumnej naszymi osiągnięciami kulturalnymi i dumnej z silnego prezydenta, nie zależnego prezydenta jakim będzie Rafał Trzaskowski - taka Polska jest możliwa i już w najbliższą niedzielę tego wyboru dokonają Polski i Polacy. Na to liczymy i apelujemy o poparcie Rafała Trzaskowskiego także tutaj w powiecie tureckim - zakończył parlamentarzysta.

Do szczegółów wyborczego programu kandydata Koalicji Obywatelskiej poseł Nowak odesłał do …. wyszukiwarki Google’a. Samo powiedział tylko o pięcioprocentowym dodatku do emerytury dla strażaków, którzy przez 10 lat wyjeżdżali do akcji, stypendiach z puli kancelarii prezydenta dla młodzieży z małych miast i wsi, a także utworzeniu centrów rozwoju w niewielkich miasteczkach. Za priorytet uznał walkę ze smokiem uznając taryfę antysmugową przyjętą w 2018 roku za „pic”. Wspomniał też od tym, że od 1 lipca zarządzeniem NFZ wprowadzono podwyżkę punktów u lekarzy specjalistów przy jednoczesnym zamrożeniu limitów, co skutkować ma - zdaniem polityka KO - wydłużeniem się kolejek. Całość konferencji w materiale wideo.Wideo: Kampania zmierza do końca. Paulina Hennig-K...
Wkrótce rusza rewitalizacja parku miejskiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.