Pełen atrakcji Dzień Działkowca w Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Wspólnota”

Dzień Działkowca 2018

W sobotę, 2 września na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wspólnota” obchodzono Dzień Działkowca. Tego dnia nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Wyróżnieni i docenieni zostali również najbardziej aktywni działkowcy. Wielu z nich może pochwalić się pięknymi małymi uprawami oraz tworzeniem wyjątkowej atmosfery.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, prezes OZ PZD Roman Filipiak, prezes ROD „Wspólnota” Stanisław Ćwiek, przedstawiciele KPP w Turku oraz działkowcy.

- W przyszłym roku będziemy obchodzić 40-lecie naszego ogrodu i planujemy huczne święto. Data organizacji święta uległa w tym roku zmianie. Wynikało to z faktu, że do połowy śierpnia miałą powstać świetlica. Okazało się, że z przyczyn niezależnych inwestycja nie została zrealizowana w terminie- mówił Stanisław Ćwiek.

Jak dodał preze tegoroczny Dzień Działkowca połączony miał być w otwarciem obiektu. Niestety nie udało się, jednak w ramach rekompensaty firma zaproponowała kilka udogodnień takich, jak choćby dodatkowe ocieplenie, udogodnienia w kuchni czy dodatkowe media. Prezes poinformował, że świetlica powinna być dostępna za około dwa tygodnie.

Z okazji Dnia Działkowca wręczono stosowne odznaki. Brązową odznaką „Zasłużony Działkowiec” odznaczeni zostali Sławomir Puszczewicz, Stanisław Maciejewski, Aleksandra Michel, Marcin Pawlaczyk, Mieczysław Duda oraz Dawid Andrzejczak.

Ponadto przyznano nagrody dla laureatów konkursu na najładniejszą działkę rekreacyjną, rekreacyjno-warzywną oraz warzywną ROD „Wspólnota”.

Wyróżnienia trafiły do osób za aktywną pracę na rzecz ogrodu.

Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie pikniku nie zbrakło również atrakcji dla najmłodszych. Oprócz konkursów sprawnościowych maluchy mogły wyszaleć się na dmuchanych placach zabaw, a o zasadach bezpieczeństwa opowiadali policjanci z KPP w Turku. Zadbano również o podniebienia, serwując ciepłą zupę oraz pyszne ciasta.
 
Brudzew: Wakacje pożegnane podczas Festynu Rodzinn...
Wyjątkowe wakacje karateków w Powidzu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 22 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.