Pełna emocji „Noc Sów” w Muzeum Miasta Turku

noc sow

Wyjątkowe emocje towarzyszyły uczestnikom tegorocznej „Nocy Sów”. Wydarzenie już po raz kolejny zorganizowane zostało przez Turkowską Grupę Lokalną OTOP. Frekwencja dopisała, a miłośnicy ptaków wzbogacili się o wiedzę oraz doskonale się bawili.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji dr Romualda Mikuska. Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o sowach i ich życiu. Po przekazanej przez gościa wiedzy odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła Joanna Chalecka-Kuraszyk. Zajęcia dotyczące badania sowich wypluwek, zainicjowali gość z Trójmiejskiej Grupy OTOP (Andrzej Szuksztul) oraz gość z Krakowa ze Stowarzyszenia Puszczyk- Piotr Wośa. Tego dnia była również okazja, aby zaczerpnąć świeżego powietrza podczas spaceru gdzie miłośnicy ptaków nasłuchiwali sów.

Wręczono także nagrody laureatom konkursu literackiego i plastycznego pod nazwą „Portret sowy płomykówki”. Chętnych, by wziąć udział inicjatywie było wielu. Łącznie zgłoszono 330 prac.

Oto ostateczne wyniki konkursu:
Kategoria klasy I-III
I miejsce: Helena Kwaśny z Turku
II miejsce: Kinga Brzęcka z Tuliszkowa
III miejsce: Matylda Maćkowiak z Turku
Wyróżnienia: Marcel Czerniejewski, Adrianna Kozłowska, Natalia Kwiatkowska, Zuzanna Płóciennik, Zuzanna Rosiak, Zuzanna Szczap.

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce: Bartosz Zakrzewski z Grzymiszewa
II miejsce: Marta Cieślak z Turku
III miejsce: Jeremiasz Przewłoka z Cisewa
Wyróżnienia: Monia Kosmawska, Anna Medycka, Gabriel Szroma, Mateusz Witkowski.

Malanów: Druhny i druhowie z Kotwasic na walnym ze...
Brudzew: Gospodarze zwycięzcami Turnieju Halowej P...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 05 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.