Perspektywy 2019: Liceum ze srebrną odznaką, technikum i ZSR CKP poza rankingiem

Ranking Perspektyw

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki powróciło do rankingu Perspektyw i zdobyło srebrną odznakę. W tegorocznym zestawieniu kolejny rok z rzędu zabrakło natomiast turkowskiego technikum oraz ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Twórcy rankingu liceów zwracali uwagę na sukcesy w olimpiadach (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Uwzględnione zostały także osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. W ubiegłym roku liceum w Turku nie znalazło się wśród 500 najlepszych szkół w kraju, a w roku 2017 zajęło 409 pozycję. W tym roku LO może być z siebie dumne. Szkoła znów została ujęta w zestawieniu, tym razem na miejscu 431., co oznacza srebrną odznakę. W rankingu wojewódzkim liceum znalazło się na 33. Pozycji.

Dobrych wiadomości nie ma za to dla pozostałych szkół średnich z powiatu tureckiego. Zarówno Zespół Szkół Technicznych w Turku jak i ZSR CKP w Kaczkach Średnich drugi rok z rzędu nie znalazły się na liście najlepszych techników w Polsce. O pozycji w tym zestawieniu decydowały sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.). Wspomniane szkoły nie znalazły się także w liczącym 50 miejsc podrankingu wojewódzkim.

Brudzew: Radni chcą pomóc dzieciom i osobom starsz...
Ferie z robotyką!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 26 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.