PGKIM informuje: URE zaakceptował nowa taryfę na przesył ciepła

ciepło

Od 7 grudnia mieszkańcy Turku będą ponosić wyższe opłaty za przesył i dystrybucję energii cieplnej. Urząd Regulacji Energetyki zaakceptował nową taryfę.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku mając na uwadze kończąca się dotychczasową taryfę dla ciepła wystąpiło do Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem uwzględniając w nowej taryfie ciepła wymienione koszty niezależne od Spółki PGKiM. Chodzi tutaj m.in. o wysoką inflację, skutkującą znacznym wzrostem cen towarów i usług oraz zmianą taryfy GETEC Sp. z o.o.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zgodził się z wnioskiem PGKIM i zaakceptował nowe stawki opłat za przesył i dystrybucję energii cieplnej, które obowiązywać będą od 7 grudnia 2022r. W skali roku koszty wzrosną o ok. 8%.

Cztery gminy powiatu tureckiego z dofinansowaniem
Przykona: Kolejna inwestycja drogowa zakończona

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Tadeusz w sobota, 03 grudnia 2022 00:41

Jakie 8% wzrosną koszty?!
Tęcza już poprzysyłała nowy wymiar czynszów, które z tytułów nowych cenników ciepła wzrastają o 18-19% !!!

Widzę, że taka sama rzetelność informacji, jak te, które podają władze odnośnie inflacji w Polsce, która rzekomo wynosi 17%, a tak naprawdę kilkadziesiąt w okolicach 100%, co każdy może łatwo zweryfikować wchodząc do jakiegokolwiek sklepu lub płacąc za nośniki energii i usługi.

Mamy dziś kłamstwo za kłamstwem, a mówienie prawdy nazywa się ..hejtem
Żenada

Jakie 8% wzrosną koszty?! Tęcza już poprzysyłała nowy wymiar czynszów, które z tytułów nowych cenników ciepła wzrastają o 18-19% !!! Widzę, że taka sama rzetelność informacji, jak te, które podają władze odnośnie inflacji w Polsce, która rzekomo wynosi 17%, a tak naprawdę kilkadziesiąt w okolicach 100%, co każdy może łatwo zweryfikować wchodząc do jakiegokolwiek sklepu lub płacąc za nośniki energii i usługi. Mamy dziś kłamstwo za kłamstwem, a mówienie prawdy nazywa się ..hejtem Żenada
Gość - TAXI w poniedziałek, 05 grudnia 2022 07:19

Tęcza to co innego, oni jeszcze doliczają cos do cen PGKIM.

Tęcza to co innego, oni jeszcze doliczają cos do cen PGKIM.
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.