PGKiM: Rok dużych inwestycji

PGKiM Turek

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. na rok 2020 zaplanowało do wykonania około 60 różnych inwestycji, o łącznej wartości ponad 37 mln zł netto. Zaplanowane przedsięwzięcia dotyczą wszystkich dziedzin działalności miejskiej spółki komunalnej.

Ponad 230 tys. zł netto będą kosztować prace w ujęciach wody „Muchlin” i „Obrębizna”. To m.in. modernizacje pompowni, chlorowni i studni głębinowych. Wszystko po to, aby mieszkańcy Turku byli zaopatrzeni w wodę najlepszej jakości. Zaplanowana została także budowa nowej i modernizacja starej sieci wodociągowej na terenie Turku, m.in. na osiedlach Zdrojki Lewe, Zdrojki Prawe, Leśna i Poduchowne, oraz ulicach Zapałczanej i Działkowej. Bez budowy wodociągu i kanalizacji sanitarnej dla osiedla Leśna, to koszt ponad 920 tys. zł netto. Inwestycje w wodociąg i kanalizację sanitarną na osiedlu Leśna są częścią dużego przedsięwzięcia realizowanego przez PGKiM Sp. z o.o., związanego z rozbudową i przebudową oczyszczalni ścieków, które w bieżącym roku ma kosztować ponad 31 mln zł netto.

Natomiast zaplanowane prace przy kanalizacji sanitarnej na terenie Turku, to jest jej modernizacja i rozbudowa, będą miały wartość ok. 1,1 mln zł netto. Kanalizację sanitarną w tym roku chcemy wybudować (poza wymienionym wyżej osiedlem Leśna) na ulicach Zapałczanej i Działkowej oraz osiedlach Zdrojki Prawe i Poduchowne. Dalej będzie prowadzona bezwykopowa renowacja sieci, a przy ul. Jedwabniczej przeprowadzona zostanie modernizacja przepompowni ścieków.

W zakresie kanalizacji deszczowej opracowany zostanie program gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi. Realizacja takiego programu pozwoli na zabezpieczenie miasta, a raczej poszczególnych nieruchomości, przed podtopieniami w efekcie silnych opadów. Planujemy także budowę kanałów i podczyszczalni wód deszczowych przy Al. Jana Pawła II, oraz podczyszczani dla starej części miasta, renowację bezwykopową sieci i modernizację odcinków kanalizacji deszczowej na terenie Turku. Wartość tych prac szacowana jest na 970 tys. zł netto.

W 2020 roku będzie rozbudowywana miejska sieć cieplna, aby jak najwięcej odbiorców mogło korzystać z tej formy ogrzewania. Ponadto modernizowana będzie sieć istniejąca i węzły cieplne do budynków wielorodzinnych, oraz budowa nowych węzłów i przyłączy. Konserwacja i rozbudowa sieci cieplnej to koszt szacowany na 1,2 mln zł netto.

Pozostałe przedsięwzięcia to m.in. inwestycje związane z oczyszczaniem miasta. To m.in. wymagana prawem modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Polnej, oraz zakup samochodów specjalistycznych.

Najbliższe dwanaście miesięcy będą dla Przedsiębiorstwa okresem intensywnej pracy przy realizacji dużych przedsięwzięć. Największe z nich to oczywiście modernizacja oczyszczalni ścieków, niezwykle ważna dla funkcjonowania miasta Turku i powiatu tureckiego.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.
fot.PGKiM Turek
Pracodawca do 31 stycznia ma czas na PIT-11
Dlaczego warto wspierać WOŚP? Ordynator Oddziału N...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Nie! dla Adriana w piątek, 10 styczeń 2020 14:26

Która inwestycja zostanie ukończona w kwietniu przed wyborami prezydenckim by PiSowcy typu Bartosik ,Kałużny czy na razie w odstawce Jasak mogli szczerzyc ząbki do zdjęć ?Ja i tak ich kandydata łamiącego konstytucję RP nie poprę .

Która inwestycja zostanie ukończona w kwietniu przed wyborami prezydenckim by PiSowcy typu Bartosik ,Kałużny czy na razie w odstawce Jasak mogli szczerzyc ząbki do zdjęć ?Ja i tak ich kandydata łamiącego konstytucję RP nie poprę .
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.