Piąta fala się rozpędza. Statystyki zakażeń rosną w całym kraju

coronavirus

Dzisiejsze statystyki dotyczące COVID-19 są bardzo poważne. Nie tylko wkroczyliśmy w 5 falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała - mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Liczba zakażeń wzrasta też w powiecie tureckim. Na kwarantannie przebywa aktualnie ponad 500 osób.

Dziś w kraju mamy 30 586 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W powiecie tureckim odnotowano natomiast 26 przypadków zachorowania na COVID-19, a dwie osoby zmarły. Liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi 3,10. Aktualnie kwarantanną objętych jest 519 osób.

-Widzimy, że troszkę liczba zachorowań rośnie. Jest wzrost. Trzeba czekać na decyzje ministra i premiera, gdyż to oni posiadają dokładne dane statystyczne z całego kraju. Na jakim poziomie i jaki duży na chwilę obecną jest wzrost nie jestem w stanie powiedzieć - wyjaśnia Katarzyna Wysocka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku.

Jeden ze scenariuszy zakłada, że szczyt zachorowań piątej fali przypadnie na przełom stycznia i lutego.

Malanów: XV Gminne Mistrzostwa w Darta zakończone
Demograficzny boom Gminy Turek

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.