Pięć gmin z szansą na duże pieniądze. Zarząd województwa zdecydował o inwestycjach w obiekty pełniące funkcje kulturalne

Image_1

Sześć projektów z powiatu tureckiego na łączną kwotę ponad 3 025 087 zł znalazło się na liście operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pięć z nich ma realne szanse na otrzymanie środków.

W czwartek, 26 lipca zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy projektów zgłoszonych w ramach naboru przeprowadzonego w terminie od 15 do 30 marca 2018 r. Znalazły się na niej projekty gminy Turek, Dobra, Malanów, Tuliszków, Brudzew oraz Przykona. Zgodnie z regulaminem pomoc może być przyznana na realizację operacji, która uzyskała co najmniej 16 punktów. Wszystkie projekty z gmin powiatu tureckiego spełniły ten warunek. Dalszej ocenie podlegać będą operacje znajdujące się do 56 miejsca na zatwierdzonej liście. Do pozostałych wnioskodawców skierowane zostaną pisma informujące o odmowie przyznania pomocy. Poza 56. pozycją znalazł się projekt zgłoszony przez gminę Przykona pod nazwą „Zagospodarowanie terenów pogórniczych węgla brunatnego w sołectwie Dąbrowa- etap I Budynek Przystani Żeglarskiej”, który ubiegał się o 500 000 dofinansowania i został sklasyfikowany na 66. pozycji.

Dalszej ocenie podlegać będą natomiast projekty pozostałych gmin z powiatu tureckiego. Gmina Turek wnioskuje o kwotę 636 255,00 zł na zadanie o nazwie „Budowa budynku świetlicy wiejskiej w m. Korytków, przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w m. Pęcherzew oraz rozbudowa, przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku stacji uzdatniania wody na świetlicę wiejską w m. Chlebów” (18. pozycja na liście). W gminie Dobra planuje się inwestycję pod nazwą „Rozbudowa i wyposażenie Centrum Kultury w Dobrej celem adaptacji pomieszczeń na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej”. Na ten cel gmina wnioskowała o 500 000 zł (29. pozycja na liście). Na 37. miejscu sklasyfikowano projekt gminy Malanów „Budowa świetlicy wiejskiej w Celestynach”, który może otrzymać 388 833 zł dofinansowania. „Rozbudowa budynku po byłym dworcu autobusowym w Tuliszkowie z przeznaczeniem na bibliotekę” - to projekt, który znalazł się na 44. miejscu z kwotą dofinansowania wynoszącą 499 999 zł. Oczko niżej, na 45. miejscu jest projekt gminy Brudzew o nazwie „Częściowa rozbiórka wraz z przebudową budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Tarnowa, gmina Brudzew” (kwota dofinansowania - 500 000 zł).

Brudzew: Posterunek może wrócić? Gminy nie stać na...
Kawęczyn: W Młodzianowie lecieli w kulki? Nic z ty...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.