Piękne urodziny pani Frydy

urodziny pani Frydy

Swoje 100 urodziny obchodziła dzisiaj Fryda Drzewiecka z Turku. Turkowianka swój wielki dzień świętowała w gronie kochającej rodziny. Jubilatkę odwiedził burmistrz Romuald Antosik.

Fryda Drzewiecka urodziła się 15 czerwca 1920 r. w Chlebowie. Wojnę spędziła na służbie w Ewinowie. Później mieszkała w Szadowie, gdzie pracowała w ogrodnictwie. Następnie trafiła do Turku, gdzie do emerytury pracowała w tzw. konserwach, czyli Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego. Dochowała się dwóch córek, trojga wnucząt i sześciorga prawnucząt.

Stulatka mieszka z jedną z córek i jej rodziną, która na co dzień się nią opiekuje. Wnuczka Kasia opowiada, że Babcia nigdy nie paliła papierosów, za to kanapki z żółtym serem, cukierki Kukułki i wafle Grześki jadła codziennie. Po te smakołyki do ukończenia 90 roku życia codziennie chodziła do sklepu. Dzisiaj już Pani Fryda nie jest tak sprawna ani aktywna jak kiedyś, ale wciąż ma mocny charakter.

Na zaproszenie najbliższych, Jubilatkę odwiedził burmistrz Romuald Antosik wraz z Magdaleną Janiak, zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Była to okazja do miłego spotkania z sympatyczną rodziną Pani Frydy, do odśpiewania jej 200 lat oraz spróbowania słodkiego tortu urodzinowego.
Frydzie Drzewieckiej życzymy kolejnych pięknych jubileuszy i dalszego pięknego życia wśród kochającej rodziny.

źródło:miastoturek.pl


Wideo: Adrian Skopiński rapuje w #hot16challenge
Ósmoklasiści rozpoczynają ważne egzaminy. Dziś jęz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.