Pielgrzymi z Turku już w drodze na Jasną Górę

Pielgrzymka na Jasną Górę

Pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała planów i piesza pielgrzymka z Turku na Jasną Górę jest już na szlaku. Upał i słońce nie sprzyjają wędrówce, jednak dzięki pozytywnej energii, modlitwie i wierze wszystko jest możliwe.

Pielgrzymka to czas, gdy można podziękować za dary, doświadczyć wiary i nawrócenia. Jest również wielkim wyzwaniem i trudem, który wierni pokonują w wielkim szczęściu, by wspólnie dotrzeć na Jasna Górę. W tym roku na trasie towarzyszy im jeszcze jedno wyzwanie - ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

Właśnie dlatego z Turku wyruszyła niewielka, 44 osoba grupa. Za nią wyruszyła grupa z Konina. Najpierw jednak wszyscy zebrali się na porannej eucharystii, której przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Następnie grupa „Zielona” ze śpiewem na ustach wyruszyła w trasę wiodącą od Turku, przez Uniejów, Szadek, Widawę, Pajęczno, Miedźno aż do Częstochowy. Po nich w ślad na Jasną Górę ruszyła pielgrzymka z Konina. Dla pątników to coś więcej niż marsz. To spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem.


Najlepsze źrebaki różnych ras docenione
Tuliszków: Pierwszy burmistrz w powiecie bez wotum...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.