Pielgrzymi z Turku już w drodze na Jasną Górę

pielgrzymka

Sierpień każdego roku to szczyt sezonu pielgrzymkowego. Pątnicy za cel swoich wędrówek obierają głównie klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie. Również i z Turku po raz kolejny wyruszyła piesza pielgrzymka do cudownego obrazu Czarnej Madonny. Z kilka dni pielgrzymi dotrą do celu.

Jedni w pielgrzymce idą dla modlitwy, inni swój trud i cierpienie ofiarują w intencji siebie i swojej rodziny. Dla jeszcze innych to po prostu przygoda. W niedzielę, 8 sierpnia, spod kościoła św. Barbary w Turku wyruszyła 31. Piesza Pielgrzymka Turecka na Jasną Górę. Pątnicy mają do pokonania około 150 kilometrów drogi przez m.in. Uniejów, Szadek, Widawę, Pajęczno i Miedźno, aż do klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze. W tym roku pątnicy idą pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Wyjście wiernych na pielgrzymkowy szlak poprzedziła msza święta, które przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski przy koncelebrze księży, który biorą udział w pielgrzymce. W wygłoszonej homilii ks. Frankowski akcentował, że pielgrzymowanie jest znakiem wiary w Chrystusa, a także świadectwem jedności i miłości, o której pisał w liście do Efezjan św. Paweł. Na koniec mszy świętej jej uczestnicy otrzymali błogosławieństwo na bezpieczną drogę do celu.

Kierownikiem pielgrzymki został ks. Konrad Dreszler – wikariusz z turkowskiej Barbary. Pątniczy szlak w tym roku stara się pokonać 150 osób z Turku i okolic. Przed cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej mają oni dotrzeć 13 sierpnia.

Zdjęcia: Diecezja Włocławska, ks. FP
Wideo: Strażacy z Polski dotarli do Grecji, wśród ...
Lokalnie, charytatywnie, proekologicznie, czyli "P...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - jaja w czwartek, 12 sierpnia 2021 09:58

Pielgrzymka się nie liczy:-( jasaka nie widać! Czyż
by udawał, że pracuje w szkole?

Pielgrzymka się nie liczy:-( jasaka nie widać! Czyż by udawał, że pracuje w szkole?
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.