Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Pieniądze na dodatek węglowy w drodze do samorządów. Gminy z powiatu tureckiego środków jeszcze nie mają

węgiel

We wtorek weszła w życie ustawa o wsparciu odbiorców ciepła, czyli ta, według której wypłacany ma być dodatek węglowy. Samorządy nie mają jeszcze pieniędzy, aby wypłacić je mieszkańcom, węgla brakuje, a sezon grzewczy zbliża się nieubłaganie. Gminy z powiatu tureckiego również nie otrzymały jeszcze żadnych środków na realizację tego zadania.

Samorząd gminy i miasta Tuliszków poinformował mieszkańców, że z uwagi na trwający proces legislacyjny tj. wprowadzanie poprawek do ustawy o dodatku węglowym sprawy związane z rozpatrywaniem złożonych wniosków nie zostaną zakończone w przewidzianym ustawowo terminie, który ulegnie zmianie. Wypłata dodatku nastąpi po opublikowaniu ustawy oraz prawidłowej weryfikacji wniosków i otrzymaniu dotacji z Budżetu Państwa. Podczas niedawnej sesji rady gminy Władysławów wójt Elżbieta Klanowska zaznaczyła natomiast, że po otrzymaniu środków będzie można wypłacić dodatek dla 500 wnioskodawców.

Ministerstwo Klimatu w odpowiedzi na pytanie Serwisu Samorządowego PAP poinformowało natomiast, że pieniądze na dodatki węglowe będą przesyłane do gmin niezwłocznie po ich zaksięgowaniu na kontach Urzędów Wojewódzkich, co nastąpić ma jeszcze w tym tygodniu. Od 20 września gminy mają na rozpatrzenie wniosku dwa miesiące.

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej w SP ZOZ w T...
Malanów: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ja w środa, 21 września 2022 13:01

Przecież poseł wszystko załatwia!

Przecież poseł wszystko załatwia!
Gość - Z.Filipowicz fan Pis i VW w środa, 21 września 2022 17:26

Teraz to on już wie ,że jego dni w polityce są policzone do następnych wyborów .

Teraz to on już wie ,że jego dni w polityce są policzone do następnych wyborów .
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.