Pierwsza chłodnia w Elektrowni Adamów zniknie już niebawem

Pierwsza chłodnia w Elektrowni Adamów zniknie już niebawem
Wkrótce rozpoczną się prace związane z wyburzeniem pierwszej chłodni kominowej na terenie nieczynnej już Elektrowni Adamów. Obiekt zostanie wyburzony najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu. 
 
 
Firma, która zajmie się wykonaniem zlecenia będzie prowadzić prace strzałowe od dziś do 6 maja. Jako prawdopodobny termin wyburzenia obiektu chłodni wskazano 28 kwietnia, natomiast terminy rezerwowe to 30 kwietnia i 6 maja. Na drogach dojazdowych do elektrowni pojawią się tablice ostrzegawcze i informacyjne z objaśnieniem sygnałów. 
 
Podobnie jak w przypadku wyburzenia komina elektrowni także w przypadku chłodni strefa zagrożenia zostanie zabezpieczona a rozpoczęcie i zakończenie robót będzie sygnalizowane przy pomocy syreny. 
 
 
Przypomnijmy, że odpalenie ładunków wyburzających chłodnię w Elektrowni Adamów było przedmiotem aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zostało wylicytowane za kwotę 3333 zł. 
Kolej do Turku szansą na zrównoważony rozwój
Przykona: Lato coraz bliżej. Samorządowcy apelują ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.