Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego

Strefa wolna od dymu tytoniowego

Wielokrotnie na sesjach Rady Miejskiej Turku słychać było skargi na uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy podczas przerw palą papierosy i zaśmiecają skwer przy ul. Milewskiego, w rejonie al. Piłsudskiego. Teraz palenie w tym miejscu będzie zagrożone karą 500 zł.

Kiedy w szkole jest przerwa, tłumy młodych ludzi gromadziły się na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Milewskiego i al. Piłsudskiego. Nad skwerem wówczas unosi się dym tytoniowy, zaś po zakończeniu przerwy po młodzieży pozostają niezliczone ilości śmieci. Opakowania jednorazowe po jedzeniu, opakowania po papierosach i innych wyrobach tytoniowych, butelki po napojach - to wszystko leży na chodniku i w sąsiednich krzewach. Sprzątanie niewiele pomaga, bo po kolejnej przerwie skwer znowu jest zabrudzony.

O rozwiązanie problemu zwrócili się mieszkańcy Turku oraz dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Wyjściem z tej sytuacji okazuje się być wprowadzenie tutaj specjalnej strefy wolnej od dymu. Samorząd, na podstawie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, może wydzielić inne niż określone w ustawie miejsca przeznaczone do użytku publicznego jako strefy wolne o dymu tytoniowego, pary z papierosów elektronicznych i substancji uwalniających za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego. Właśnie takim miejscem – strefą wolną od dymu tytoniowego, będzie skwer przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Milewskiego.

Po uprawomocnieniu się uchwały Rady Miejskiej, za palenie papierosów, papierosów elektronicznych i innych nowoczesnych wyrobów tytoniowych w powyższej strefie wolnej od dymu, policja będzie mogła nakładać mandaty w wysokości ustawowej, tj. 500 zł.

źródło: miastoturek.pl

Malanów: Zapobiegamy pożarom - finał konkursu plas...
Regionalny Turniej Ligii Młodych Wojowników

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 29 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.