Pierwsze rozdanie Polskiego Ładu podsumowane. Umowa na milion dla SP ZOZ w Turku podpisana

Polski Ład

Samorządowcy z Wielkopolski spotkali się w Koninie, aby podsumować pierwszą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Była to również okazja do podpisania umowy z powiatem tureckim na dofinansowanie sprzętu dla szpitala w Turku na ponad 1 mln zł.

Omówieniu zasad programu „Polski Ład” towarzyszył briefing prasowy członka zarządu BGK Tomasza Robaczyńskiego, sekretarza stanu, zastępcy szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Zbigniewa Hoffmanna oraz wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Obecny był również wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Rozmowy toczyły się zarówno wokół ostatniego rozdania środków rządowych w ramach Polskiego Ładu, ale też zasad, na jakich zorganizowana zostanie druga edycja. Podkreślano, że Program Inwestycji Strategicznych to rekordowe środki dla samorządów z województwa łódzkiego, które zmienią oblicze zarówno małych gmin, jak i dużych miast.

Spotkanie stało się również okazją do podpisania umowy na dofinansowanie dla powiatu tureckiego, który reprezentowali w Koninie starosta Dariusz Kałużny, wicestarosta Władysław Karski, a także skarbnik Teresa Borkowska. Z ogólnej rezerwy budżetowej na 2021 rok milion złotych trafi do SP ZOZ w Turku. Rządowe pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla turkowskiego szpitala.


.
Podziękowania i gratulacje podczas akcji poboru kr...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Mama muminka w wtorek, 07 grudnia 2021 11:44

Jakie muminy.

Jakie muminy. :D
Gość - gość w niedziela, 05 grudnia 2021 13:47

Wkrótce dojdzie do tego, że Bartosik będzie obecny na otwarciu nowego wielkiego pieca:-)

Wkrótce dojdzie do tego, że Bartosik będzie obecny na otwarciu nowego wielkiego pieca:-)
Gość - Gość w piątek, 03 grudnia 2021 22:33

I znowu lans za nasze pieniądze. Drożyzna, podatki a rządzący rozdają nam nasze pieniądze, które najpierw zebrali z naszych kieszeni.

I znowu lans za nasze pieniądze. Drożyzna, podatki a rządzący rozdają nam nasze pieniądze, które najpierw zebrali z naszych kieszeni.
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.