Pierwsze takie wydarzenie w Turku! Podziwiano ponad 140 zabytkowych pojazdów

Zlot pojazdów klasycznych

Ponad 140 zabytkowych pojazdów pojawiło się w sobotę, 25 września na terenie Browaru Turek. Miłośnicy motoryzacji po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w takim wydarzeniu zorganizowanych na terenie miasta. Na „I Zlocie Pojazdów Klasycznych” pojawili się mieszkańcy całej Polski. Wspaniałą zabawą w wielkim stylu zwieńczono tegoroczny sezon.

Kabriolety, motocykle, syrenki, warszawy oraz auta amerykańskie. Wszystkie piękne i stylowe pojazdy mieliśmy okazję podziwiać podczas dzisiejszego wydarzenia.

Mimo, iż wszystkie auta zasługiwały na podziw dyplomy wręczono w poszczególnych kategoriach. I tak nagrodę „Pojazd Zlotu” otrzymał Karol Zwierzyński, dyplom w kategorii „Najstarszy Pojazd Zlotu” przypadł Tomaszowi Ressel. „Największą liczbę kilometrów” pokonał Michał Bochman - aby wziąć udział w imprezie przebył on 200 km. Nagrodę organizatora przyznano Tomaszowi Błęckiemu, który na zakończenie sezonu przyjechał chevroletem oraz Przemysławowi Kaftanowi, posiadaczowi mikrusa.

Organizatorzy zadbali nie tylko o sprawdzenie wiedzy uczestników na temat motoryzacji, ale również sprawności fizycznej. Specjalnie na ten dzień przygotowano konkursy sprawnościowe z nagrodami podczas których liczyła się głównie wyśmienita zabawa. Doceniono też zdolności manualne i pomysłowość dzieci wręczając nagrody za najlepsze rysunku.

Należy nadmienić, że była to pierwsza tego typu impreza na terenie naszego miasta i jak mówią organizatorzy (Automobil Klub Turek oraz Browar Turek) pomysł na jej organizację zrodził się zupełnie spontanicznie. Miłośnicy motoryzacji, którzy mogli w jakikolwiek sposób przyczynić się realizacji przedsięwzięcia dołożyli wszelkich starań, aby się udało. I udało się! A już teraz organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie na stałe wpisze się w karty kalendarza.

fot. M.JAC


Tuliszków: Tragedia na drodze w Imiełkowie. Nie ży...
Władysławów: Radośnie i rodzinnie w Beznazwie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.