Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Pierwszomajowy wiec z postulatami godnej pracy i płacy

Marian Mirosław Marczewski

Niezmiennie od lat myślą przewodnią organizowanego w Turku wiecu pierwszomajowego były postulaty godnej pracy, płacy i godnej emerytury. Nie zabrakło także tradycyjnych parówek.

Uroczystości pod pomnikiem „Nigdy więcej wojny” rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie, tradycyjnie już, wypuszczono gołębie. W okolicznościowym wystąpieniu przewodniczący rady powiatowej OPZZ Mirosław Kubicki podkreślał, jak ważne jest zapewnienie wszystkim godnych warunków pracy, płacy oraz solidnej emerytury.

Głos zabrał również Marian Mirosław Marczewski, który wspomniał między innymi o zmniejszającej się liczbie mieszkańców Turku, popełnianych błędach partii rządzącej oraz kościele, który deprawuje społeczeństwo. Nadmienił również o trwającym w ostatnim czasie strajku oraz Unii Europejskiej, która przynosi wiele korzyści dla Polski.

- To właśnie tutaj, w pobliżu tego pomnika Niemcy we wrześniu 1939 roku rozstrzelali kilkudziesięciu mieszkańców Turku i okolicznych miejscowości. Wielokrotnie postulowaliśmy do władz miasta, aby odnowiono ten pomnik, uporządkowano jego otoczenie, bo wyglądało wszytko fatalnie. Dziś mamy satysfakcję, że nasze wnioski w znacznej części zostały zrealizowane. Dziękujemy za to władzą miasta, liczymy na dalszą współpracę. Tradycją moich pierwszomajowych wystąpień było to, że odnosiłem się do działalności burmistrza i władz miasta. W tym roku tego nie uczynię. Burmistrz został wybrany zdecydowaną większością głosów turkowian. Ma w radzie większość radnych, która pozwala mu rządzić bez oglądania się na opozycję. Nie może też ewentualnych niepowodzeń zwalać na poprzedników. Poczekamy i zobaczymy, jak te rządy będą przebiegać. Życzymy sukcesów, ale jednocześnie przestrzegamy- władza deprawuje, a władza absolutna- a taką w mieście ma Romuald Antosik deprawuje absolutnie- mówił szef powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Nie zabrakło też tradycyjnych parówek i wspomnień o tym, że przed laty pierwszy dzień maja miał w sobie więcej radości.

Dobra: Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa OSP S...
Zapraszamy na tropienie wiosny z Turkowską Grupą L...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Ola w czwartek, 02 maja 2019 21:32

Średnia wieku +65
Gdyby nie parówki frekwencja ok 5-6 osob
Żenada

Średnia wieku +65 :D Gdyby nie parówki frekwencja ok 5-6 osob Żenada
Gość - Paweł w środa, 01 maja 2019 15:11

Wiwat 1 Maj !

Wiwat 1 Maj !
Gość - Jacek w czwartek, 02 maja 2019 14:40

Ciekawe, czy Pan Marczewski ma jeszcze tą pałeczkę którą pałował ludzi pracy w słusznie minionym okresie szczęśliwości socjalistycznej?

Ciekawe, czy Pan Marczewski ma jeszcze tą pałeczkę którą pałował ludzi pracy w słusznie minionym okresie szczęśliwości socjalistycznej?
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.