Pierwszy ozdrowieniec w powiecie tureckim

Sanepid Turek

Ozdrowieńcy to - najprościej mówiąc - osoby, które były zarażone i już nie wykazują objawów Covid-19. Jak informuje PSSE w Turku, na terenie naszego powiatu mamy pierwszy taki przypadek.

W piątek 27 marca 2020 roku potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 w naszym powiecie. Była to kobieta w średnim wieku. 45- latka wirusem zaraziła sie najprawdopodobniej przebywając w kaliskim szpitalu. Jak informuje dyrektor turkowskiego Sanepidu, pacjentka opuściła już szpital. 

- Kobieta, która ozdrowiała czuje się dobrze, nie ma żadnych objawów i przebywa w domu. Jest zdrowa. Wszystkie wyniki powtórzone kolejno były ujemne. Cieszymy się wszyscy - mówi Katarzyna Wysocka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku.

Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pacjenci wyleczeni z choroby wywoływanej przez koronawirusa to tacy, którzy nie mają objawów, a dwukrotne testy potwierdziły, że nie występuje u nich zakażenie SARS-Cov-2.

Dobra: Poszli w procesji mimo zakazu. Dostaną kary...
Dobra: Śledczy analizują nagrania i dokumentację w...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Kasia w wtorek, 14 kwietnia 2020 15:27

Gruatulacje! Od naszego powiatu powinna się uczyć cała unia!, ba nawet świat! wszyscy! 2 Osoby zarazone, jedna ozdrowiała! 50% skuteczności!! brawo, brawo!.
Kasia
PS
Rozumiem że ta osoba była leczona w turkowski szpitalu i to zasługa naszych lokalnych specjalistów

Gruatulacje! Od naszego powiatu powinna się uczyć cała unia!, ba nawet świat! wszyscy! 2 Osoby zarazone, jedna ozdrowiała! 50% skuteczności!! brawo, brawo!. Kasia PS Rozumiem że ta osoba była leczona w turkowski szpitalu i to zasługa naszych lokalnych specjalistów
Gość - Jula w wtorek, 14 kwietnia 2020 15:37

Kobieta była Leczona w Poznaniu.

Kobieta była Leczona w Poznaniu.
Gość - ZAX w wtorek, 14 kwietnia 2020 14:28

Olbrzymi sukces rządu i starosty Kałużnego.

Olbrzymi sukces rządu i starosty Kałużnego.
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.